Κυριακή, 21 Σεπτεμβρίου 2014 01:56

Επιβλητικοί οι Νέοι του Νηρέα

Σαφώς ανώτεροι ήταν η Νέοι του Νηρέα, οι οποίοι επικράτησαν εύκολα 6-0 των αντίστοιχων του Μαρπησσαϊκού στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο των Μαρμάρων.

Οι γηπεδούχοι του Μαρπησσαϊκού που διαθέτουν παίκτες μικρότερης ηλικίας, υστερούσαν σε σωματικά προσόντα και απογοητεύτηκαν, καθώς στα πρώτα λεπτά δεν κατάφεραν να σκοράρουν πρώτοι σε 2-3 καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Το ημίχρονο τελείωσε με 0-3 από γκολ του Γκέτσι στο 8' και 2 του Ντούσι στο 12' και 29'.

Στο δεύτερο μέρος σκόραραν επίσης οι Κότσαρης στο 57', Αλιπράντης στο 63' και Τριπολιτσιώτης στο 71'.

Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 77' ο Λουρίδης. Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Κουζούμης - Ρούσσος - Μαργαρίτη

Μαρπησσαικός: Τζανακόπουλος Χ., Μετζιδάκης (54' Γεμελιάρης), Δρόσος, Μπουραντάς, Κυδωνιεύς, Τζανακόπουλος Μ., Αλιπράντης, Τζανακόπουλος Κ. (73' Μαρινάκης), Ραγκούσης, Φωκιανός, Λουρίδης.

Νηρέας: Ρούσσος, Κότσαρης, Τσούκε, Καλαφατάς (46' Παπαδημητρίου, Τριπολιτσιώτης, Ντούσι, Σκανδάλης, Γκέτσι, Τζανακόπουλος (46' Μάρκου), Αρκουλής, Ζησιμόπουλος (41' Αλιπράντης).