Δευτέρα, 13 Οκτωβρίου 2014 21:39

Νίκη στην παράταση για τον ΑΟ Πάρου

Μεγάλη νίκη σημείωσαν στην παράταση οι παίδες του ΑΟ Πάρου επί του Πανναξιακού ΑΟΝ με σκορ 57-56.

Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο της Παροικιάς που ήταν το πρώτο επίσημο στο συγκεκριμένο γήπεδο, το οποίο κατακλίστηκε από κόσμο που πήγε να παρακολουθήσει αυτό το σπουδαίο ματς.

Οι παριανοί μπήκαν πολύ δυνατά κάνοντας doublescoreστο πρώτο δεκάλεπτο (18-9), δεν είχαν όμως ανάλογη συνέχεια αφού οι παίδες του Πανναξιακού μείωσαν στο ημίχρονο στους πέντε πόντους (29-24) και ισοφάρισαν στο 3ο δεκάλεπτο σε 40-40. Οι Παροικιώτες ισορρόπησαν το ματς πηγαίνοντας το ματς στην παράταση όπου εκεί νίκησαν με ένα πόντο.