Τετάρτη, 29 Οκτωβρίου 2014 11:43

Νίκη για τους Παίδες του Πανναξιακού [pics]

Νίκη για τους παίδες του Πανναξιακού με 62 – 46 κόντρα στον Πανιώνιο στον αγώνα που έγινε το πρωί της Κυριακής στο κλειστό του ΔΑΚ Νάξου.

Οι παίκτες του Κώστα Αξιώτη μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, επικρατώντας στην 1η περίοδο με 7-16. Από εκεί και πέρα ο Πανναξιακός ανέβασε την απόδοση του μειώνοντας και παίρνοντας κεφάλι στο σκορ 29-28 στην λήξη του 1ου ημιχρόνου. Στην 3η περίοδο ο Πανναξιακός ήταν πολύ εύστοχος και παίζοντας σωστή και αποτελεσματική άμυνα έχτισε μία διαφορά 19 πόντων, με τον Πανιώνιο αν και προσπάθησε στην τελευταία περίοδο να γνωρίζει τελικά την ήττα με 62-46.THIRA OVELIX

Πανναξιακός – Πανιώνιος: 62 - 46

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Ισιγώνης

Δεκάλεπτα: 7 - 16, 22 - 12, 25-07, 8 - 11

Πανναξιακός (Βάβουλας) : Κουτάντζης 8, Μαγγιώρος 34 (1), Μεσολογγίτης 2. Αρτσάνος 8, Καραγιάννης 8, Μελισσουργός, Γιαννούλης Γκίκα, Βασιλάκης 2

Πανιώνιος (Αξιώτης): Ιλάσκου, Γκούφας 3, Ρούσσος 10, Βαρβαρήγος, Θεοδωρόπουλος 11, Δαμίγος Αλ. 5, Μπουραντάς 15, Δαρζέντας, Ρούσσης, Δαμίγος Αν., Σταθάκης - Κορωνιού 2.