Δευτέρα, 10 Νοεμβρίου 2014 20:17

Α.Ο. Ερμούπολης - Α.Ο. Άνδρου: 79-14 (Κορασίδες)

Την Κυριακή το πρωί, οι κορασίδες του Α.Ο. Ερμούπολης δεν δυσκολεύτηκαν και νίκησαν εύκολα την φιλοξενούμενη ομάδα της Άνδρου με σκορ 79-14.

Τα Συριανά κορίτσια δεν θέλησαν να μπουν σε μπελάδες, γι αυτό έδειξαν ότι θα είναι τα αφεντικά του ματς από το τζάμπολ!

Από το πρώτο δεκάλεπτο έχτισαν μια διαφορά ασφαλείας και με την πάροδο του χρόνου συνεχώς την αύξαναν. Σκορ ημιχρόνου 38-5.

Από τις νικήτριες ξεχώρισαν οι Κουρορού με 14π., η Συνοδινού με 13π. και η Καπούτσου με 10π. ενώ από τις Ανδριώτισσες η Κοντρογιάννη με 6π. και η Καραμπάτσου με 4π.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και των δύο ομάδων που χάρισαν όμορφο θέαμα!

Δεκαλεπτα: 24-2, 14-3, 24-5, 17-4.

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.): Κοτσιπετσίδη Μ.2, Κορορού Μ.14, Συργιάννη Α.8, Βακονδίου Ι., Τζαβάρα Μ.6, Συνοδινού Μ.13, Σταυγιαννουδάκη Ι.2, Καπούτσου Δ.10, Τζαβάρα Α.8, Παχύλη Ε.8, Γαλανού Ε.4, Αρακά Μ.4.

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ (Πέτσα Α.): Χαιντάρι Σ., Μακρή Ι., Καραμπάτσου Α.4, Πέτσα Α., Νάζο., Κοντρογιάννη Μ.6, Χαντάι Α., Ντερβισάι Λ.2, Νάζο Τ., Χαντάι Ε., Φαράντου Μ.2, Κορύι Κ.