Σάββατο, 13 Δεκεμβρίου 2014 15:28

Νίκησαν στο παριανό ντέρμπυ οι παίδες του ΑΟ Πάρου

Νίκη στο παριανό ντέρμπυ σημείωσαν οι παίδες του ΑΟ Πάρου επι του Νηρέα με 3-1.

Οι Παροικιώτες ήταν καλύτεροι στο ματς και με αυτό το τρίποντο παραμένουν κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας που τους κρατάει στο παιχνίδι για την 2η προνομιούχο θέση.

Το σκορ άνοιξε ο Γκιόκα για τον ΑΟΠ στο 27ο λεπτό που ήταν και το αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό οι Ναουσαίοι ισοφάρισαν με τον Παπαδημητρίου όμως σε ένα εκρηκτικό τετράλεπτο ο ΑΟ Πάρου κλείδωσε τη νίκη όταν ο Σαρρής Α. στο 50ο λεπτό έκανε το 2-1 και στο 54’ ο Γεωργιάδης το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Άψογη η διαιτησία του κ Ρούσσου Βαγγέλη, πολύ καλή η επόπτης κ Μαργαρίτη Σεμίνα.

ΑΟ Πάρου: (Φραντζής Μ.), Λουκής Σ., Τσαντάνης, Κούκος Ι., Γιατράς Γ.Π., Καραφυλλάκης Α.Ε., Γκιόκα Γ., Νικολόπουλος Γ., Δραγάτης Δ., Σαρρής Α., Μαριάνος Λ., Λουκής Β.

Πάγκος: Καραγιαννόπουλος, Γεωργιάδης Π., Μουρλάς Κ.Φ., Χανιώτης Γ.Ι., Σαρρής Ι., Σκιαδάς Δ., Δαφερέρας Ν.

Νηρέας: (Παπαδάκης Μ.), Ρούσσος Γ., Κορτιάνος Α., VrapiA., Σκανδάλης Γ., Παπαδημητρίου Π., Καρποδίνης Ι., Καραχάλιος Δ., Ρέσουλας Ρ., Αρκουλής Γ., Αλιπράντης Ε., Αρκουλής Ν.

Πάγκος: Minastire A., Γκέτσι Β., Σιμόπουλος Ν., Ρούσσος Γ.