Σάββατο, 14 Φεβρουαρίου 2015 16:35

Κλείδωσε την τριάδα η Άνω Μερά

Ανώτερη η Άνω Μερά νίκησε σήμερα 7-0 τον Ανδριακό και εξασφάλισε μία θέση στην πρώτη τριάδα του 1ου ομίλου που θα της δώσει το δικαίωμα της συμμετοχής της στα μπαράζ.

Όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ η ομάδα του Νίκου Τζιώβα είχε ένα πολύ εύκολο πρωινό, με όλους ανεξαιρέτως τους παίκτες της ομάδας της Μυκόνου να έχουν καλή απόδοση και να είναι πειθαρχημένοι στο παιχνίδι τους, πράγμα που δεν επέτρεψε στον αξιόμαχο Ανδριακό να φέρει καμία αντίσταση.

Η Άνω Μερά με τον Τουρέ να παχαίνει χατ τρικ και να φτάνει τα 7 γκολ στο πρωτάθλημα κατάφερε να προηγηθεί με 4-0 στο ημίχρονο. Γκολ για highlightκαι από τα σπανιότερα που βλέπουμε στα γήπεδα αυτό του τερματοφύλακα Πουλάκη, ο οποίος έκανε το 6-0 με βολέ από την περιοχή του στην αντίπαλη εστία.

Αναλυτικά η καλύτερες στιγμές του αγώνα είχαν ως εξής:

Στα πρώτα δευτερόλεπτα μετά την σέντρα του αγώνα δοκάρι με τον Ντιαϊε

1ο λεπτό το 1-0 με ΓΚΟΛ του Τουρέ απο κόρνερ του Κεκελή.

3ο λεπτο δοκάρι για την ομάδα του Ανδριακού μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζορντανίδη.

8ο λεπτο ευκαιρία για την Άνω Μερα με τον Τουρέ κεφάλια λιγο αουτ (φάση)

15ο ευκαιρία για την άνω μερα μετα απο ατομική προσπάθεια του Τουρέ ο ταλμας απο κοντα δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

17ο λεπτο 2-0 ΓΚΟΛ σέντρα απο δεξιά του Μπουμπουρη και με καρφωτή κεφάλια ο Τσαλμας το 2-0

18ο λεπτο Μεγάλη ευκαιρία για την Άνω Μερα με τον Μπουμπουρη τετ α τετ αλλα σώζει ο τερματοφύλακας της Ανδρου.

19ο λεπτο 3-0 ΓΚΟΛ απο τον Τουρέ με απο γέμισμα του Δημα Π.

21ο λεπτο 4-0 ΓΚΟΛ απο πέναλτι για την Ανω Μερα και ΧΑΤ τρικ ο Τουρέ. Το πέναλτι το κέρδισε ο Τσαλμας.

44ο καλη ευκαιρία απο τον Τσαλμα μακρινό σουτ λιγο αουτ

Τελος πρώτου ημίχρονου

50ο 5-0 λεπτο ΓΚΟΛ Ασημομυτης με κεφάλια μετα απο κόρνερ του Κεκελή.

60ο λεπτο μεγάλη ευκαιρία για την Άνω Μερα με τον Π.Δημα θα στείλει την Μπαλα στο στο δεξί κάθετο δοκάρι.

65ο λεπτο ευκαιρία με τον Κεκελή να σουτάρει λιγο αουτ.

66ο 6-0 απίστευτο ΓΚΟΛ απο απευθείας βολε του τερματοφύλακα Πουλάκη.

72ο 7-0 ΓΚΟΛ ο Νίκος Ασημομυτης μετα απο ατομική προσπάθεια Τουρέ και πλασέ του τελευταίου μεσα απο την περιοχή.

Διαιτητική τριάδα ήταν οι: Ρούσσος Γ., Μενδρινός, Νομικός.

Άνω Μερά (Τζιόβας): Πουλάκης, Μπουμπουρης (46΄Τοπάλης), Κουτσούλος, Τσελάι, Κεκελης, Γιόγιος (62΄Πετράι), Ασημομύτης, Ντιαϊέ (46΄Σιουμπουλης), Τουρέ, Τσάλμας, Δήμα.

Ανδριακός (Μπενάς): Πατσαβός (73΄Φερζάι), Ισλαμάι, Ψαριανός, Κοντομάρκος, Τζορντανίδης, Γλυνός Μ., Χαφάι (46΄Χαλάς), Νιτσόλας (46΄Γαρύφαλος), Κουλούρης, Ζαννάκης Γ.