Κυριακή, 22 Μαρτίου 2015 23:13

Νίκη γοήτρου για τον Περιστεριώνα

Στο κλειστό γυμναστήριο της Τήνου διεξήχθη χτες ο αγώνας παίδων μεταξύ του τυπικά γηπεδούχου Γ.Σ. Μυκόνου και του ΤΑΚ Περιστεριώνα.

Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον μιας και η Ερμούπολη με τον ΑΟ Μυκόνου θα είναι οι δύο ομάδες του 1ου ομίλου που θα πάνε στο final four.

Νικητές ήταν οι μικροί του Αντώνη Βιδάλη με σκορ 45 – 49.

Ρουγγέρης με 15 πόντους και Καστορίνης με 12 ήταν οι κορυφαίοι των νικητών ενώ από την ομάδα του κ Γιώργου Ρουσσουνέλου ξεχώρισε ο Μονογυιός με 22πόντους.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Ο Γυμναστικός μπήκε καλύτερα στο πρώτο αφού προηγήθηκε με 24-20 ενώ ο Περιστεριώνας μείωσε στον πόντο στο 3ο δεκάλεπτο (35-34) και πείρε τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Με αυτή τη νίκη ο Περιστεριώνας παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας 15 βαθμούς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17 – 12, 07 – 08, 11 – 14, 10 - 15

Γ.Σ. ΜΥΚΟΝΟΥ: (Ρουσσουνέλος Γ.), Μονογυιός Α. 22, Ζουγανέλης Δ., Σκουλαξινός Τ., Σκουλαξινός Δ. 8, Τσίλης Β. 9, Γκιόκας Γ., Βουτσίνος Θ. 1, Σφυρής Γ. 9, Μονογυιός Θ.

Τ.Α.Κ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ: (Βιδάλης Α.), Δεληγιάννης Θ. 4, Καστορίνης Μ. 12 (2 τριπ), Καμπέρι Ι., Μαρκουίζος Ν., Βιδάλης Μ., Οραφανός Ν., Σουράνης Κ. 4, Βοινάς Π. 4,

Βιδάλης Π. 2, Γιαβρεδέλης Θ. 8 (2 τριπ), Ρουγγέρης Α. (Αρχ) 15 (1 τριπ), Μελισσουργός Δ.

Δείτε εδώ… περισσότερες φώτος από την Τήνο.