Σάββατο, 25 Απριλίου 2015 09:11

Νίκη πρωτιάς για τον Περιστεριώνα!

Μια σπουδαία νίκη σημείωσαν οι άνδρες του ΤΑΚ Περιστεριώνα με του Άρη Σύρου με σκορ 50-47.

Η ομάδα του Αντώνη Βιδάλη μπόρεσε να υποτάξει τον μέχρι πρότινος μόνο πρώτο και πλέον συγκάτοικο Άρη χάρη σε ένα καταπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι Τηνιακοί ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 5πόντους διαφορά στα πρώτα 10λεπτά. Η διαφορά αυτή υπερκαλύφτηκε βρίσκοντας τους Συριανούς να κλείνουν το ημίχρονο με 27-30.

andron-peristerionas-aris-24-4-2015-4

Η ομάδα του Αραβοσιτά συνέχυσε να παίζει καλό μπάσκετ και να αυξάνει τη διαφορά φτάνοντας στο 30’ στο +8 (35-43).

Όμως κάπου εκεί τελείωσαν όλα αφού ένα 10λεπτο μπλάκ άουτ ήταν αρκετό για να καλύψει ο Περιστεριώνας τη διαφορά και να πάρει τελικά τη νίκη όχι όμως και την μεταξύ τους διαφορά αφού στον πρώτο γύρο ο Άρης είχε συντρίψει τον χθεσινό του αντίπαλο με 30 πόντους διαφορά (73-43).