Παρακολουθήστε μαζί μας την ενδιαφέρουσα αναμέτρηση για την 1η φάση του Κυπέλλου Κυκλάδων μεταξύ των ομάδων του Πανναξιακού και του ΑΟ Πάρου.

Ανανέωση σελίδας

ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΝΝΑΞΑΚΟΣ  ΑΟ ΠΑΡΟΥ
 2 1
13' ΣΚΟΥΠΡΑΣ 36' ΑΡΚΟΥΛΗΣ
89' ΣΚΟΥΠΡΑΣ
14:15 Εναρξη παιχνιδιού

Γύρο στους 150 οι φίλαθλοι στο ΔΑΚ, οι 30 ταξίδεψαν από την Πάρο.

11' Ευκαιρία με τον Αρκουλή
13' Γκολ... Σκούπρας

Οι πρώτες φώτος από το ΔΑΚ Νάξου εδώ…

20' Κίτρινη Σκούπρας 20' Κίτρινη ο Κορτιάνος
  23' Γκολ offside απο τον Αρκουλή
35' Κόκκινη για τον Βιλλαντώνη (πέν. στον Αρκουλή) 35' Πέναλτι για τον ΑΟ Πάρου
  36' Γκολ... Αρκουλής (πεν.)
  44' Μεγάλη ευκαιρία με τον Καράη
ΗΜΙΧΡΟΝΟ

15:20 Έναρξη 2ου ημιχρόνου, θυμίζουμε ότι το σκορ είναι 1-1 χάρη στα γκολ του Σκούπρα στο 13ο και του Αρκουλή στο 36ο λεπτό. Ο Πανναξιακός αγωνίζεται με 10 παίκτες μετά την αποβολή με απευθείας κόκκινη του Βιλλαντώνη έπειτα από το πέναλτι που υπέπεσε πάνω στον Αρκουλή στο 35ο λεπτό.

47' Ευκαιρία με τον Μπαρμπαρίγο
  48' Ευκαιρία με τον Γιουρτζίδη
  50' Φωνάζει για πέναλτι ο ΑΟΠ
  55' 2η κίτρινη στον Κορτιάνο. Με 10 και ο ΑΟΠ
66' Το 1-1 παραμένει

68' Ο Πανναξιακός μετά την αποβολή του Κορτιάνου έχει την υπεροχη.

69' Κίτρινη στον Χατζία.
70' Ευκαιρία με τον Ευριπιώτη
  71' Σουτ άουτ του Κληρονόμου.
74' Τεράστια ευκαιρία με τον Σκούπρα
80’ Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με το σκορ να παραμένει στο 1-1 και τις δύο ομάδες να παίζουν με 10!
81' Κίτρινη στον Ντάσιο
85' Μεγάλη ευκαιρία με τον Καρούση
  87' Με 9 ο ΑΟΠ, 2η κίτρινη στον Χατζία
89' Γκολ... Σκούπρας

95' Τέλος παιχνιδιού. Ο Πανναξιακός στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Πολλά παράπονα από τους παριανούς για την διαιτησία του παιχνιδιού.
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας ο Καρτεράδος νίκησε τον ΠΑΣ Νάξου με 4-3.

Διαιτητές: Νεοκοσμίδης, Βαν Άακεν και Ψαρρά.

Πανναξιακός: (Προμπονάς), Κούντσεφ, Βιλλαντώνης, Δεγαΐτας, Χαμηλοθώρης, Ευριπιώτης, Παπανικολάου, Σκούπρας, Καρούσης (90' Πολυκρέτης), Ντάσιος, Βαθρακοκοίλης (46’ Καρελέμογλου), Μπόεφ.

ΑΟ Πάρου: (Τριανταφυλλάκος), Βεντουρής, Μπαρμπαρίγος, Χατζία, Χασάνη, Δελημπαλταδάκης, Κρυσταλάκης, Κληρονόμος, Γιουρτζίδης, Αρκουλής, Κορτιάνος, Καράη.