Κυριακή, 04 Οκτωβρίου 2015 13:30

Live Score: Σε Μήλο, Μύκονο και Νάξο.

Παρακολουθήστε μαζί μας από την Μήλο, σε live score τον αγώνα κυπέλλου της 2ης φάσης μεταξύ του Παμμηλιακού και του ΑΟ Σύρου.

Ανταποκριτές: Βαγγέλης Μαραγκός, Τάσος Βενιζέλος

14:30 Η ομάδα της Σύρο μόλις έφτασε στο Δημοτικό Στάδιο Μήλο. Ο αγώνας αναμένεται να έχει καθυστέρηση περίπου 30’.

15:19 Έναρξη παιχνιδιού.
  2' Σούτ άουτ του Μουλίδης
4' Ευκαιρία με τον Μαραγκό. Διώχνει σε κόρνερ ο Αϊβαλιώτης.
15' Σουτ άουτ του Κώτση
25' Σουτ δυνατό του Κυρίτση, σε κόρνερ ο Συριανός.
30' Κίτρινη κάρτα στον Σάντα 30' Κίτρινη Κάρτα στον Συριανό
34' Δοκάρι απο τον Ρούσσο Κ.
36' Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρα
39' Σούτ του Κώτση απόκρουση του Αϊβαλιώτη.
Ημίχρονο
 16:23 Έναρξη 2ου ημιχρόνου

46' Γκολ... ο Ραμπαβίλας με σουτ κάνει το 0-1.
49' Ευκαιρία με τον Ραζάκ. Αποκρούει ο Αϊβαλιώτης.
52' Γκολ... ο Σάντα με κεφαλιά κάνει το 1-1.
53' Γκολ... ο Μουράη με κεφαλιά κάνει το 1-2
54' Ευκαιρία με τον Καπούς, σούτ λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.
62' Ευκαιρία σε τετ α τετ του Καμακάρη με τον Συριανό.
67' Ευκαιρία με τον Σάντα, αποκρούει ο Συριανός.
69' Ευκαιρία με τον Πουλίδη, σούτ άουτ.
71' Κίτρινη κάρτα για τον Ραμπαβίλα.
88' Το σκορ παραμένει στο 1-2 για τον ΑΟΣ
89' Ευκαιρία με κεφαλιά του Καμακάρη.
92' Δυο συνεχεί κόρνερ χωρις όμως αποτέλεσμα για τους Μηλιούς.
94' Κίτρινη κάρτα στον Μουράη

Παμμηλιακός: (Δαούτης), Αϊβαλιώτης, Ατανάσοφ, Σίδερης, Θεοδωρακάκης, Καπούς (88' Μαυρογιάννης), Κουλούρας (55' Νίνος), Στεφανής, Κυρίτσης, Δρύλης (73' Σοσόλη), Καμακάρης, Σάντας.

ΑΟ Σύρου: (Βαρθαλίτης), Συριανός, Καρίμαλης, Παπαδάκης, Σαγκινέτος (90' Δημητρακόπουλος), Μαραγκός, Μουράη, Ραζάκ, Ρούσσος, Μουλίδης, Ραμπαβίλας, Κώτσης (Γκούφας).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΑΓΓΕΛΟΥ Σ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ.

(ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ: ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ).

Syros foskolos

________________________________________________________________________________

Εδώ θα μπορείτε να δείτε και την εξέλιξη του αγώνα στη Νάξο μεταξύ του Α.Μ.Σ Φιλωτίου και του Μαρπησσαϊκού.

Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ
ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ
7 1

ΕΝΑΡΞΗ: 14:30

ΤΕΛΙΚΟ

Ανταποκριτής: Σπύρος Μάκαρης

*Ο Μαρπησσαϊκός με αίτημα του ανακοίνωσε ότι δεν επιθυμεί την προβολή των προσπαθειών των ποδοσφαιριστών του μέσω του σάιτ μας. Επίσης έχει προχωρήσει σε αβάσιμη ποινική δίωξη κατά μας. Η ομάδα του s.c. σέβεται την επιθυμία τους και αναφέρει τα απαραίτητα.
3' Γκολ... Νταής (πεν.)

12' Δοκάρι ο Νταής

23’ Σωρεία ευκαιριών για το Φιλωτι, με τους Κοττάκη, Νταή, και Σταματίου να έχουν μετατρέψει το γήπεδο σε κατηφόρα υπέρ των γηπεδούχων.

26' Γκολ... 2-0 ο Σταμάτιου μετά από πλάγιο που εκτέλεσε ο Νταης, με ένα καταπληκτικό γυριστό σουτ κάνει το 2-0.

Μεγάλη η διαφορά μεταξύ των δυο ομάδων, με τον Μαρπησσαικό να παίζει σκληρά, με την ανοχή του κ. Δεληγιαννη

27' Γκολ… 3-0 κόρνερ ο Νταής, ο Κοττακης με εκπληκτικό γυριστό σουτ κάνει το 3-0.

Ημίχρονο

15:33 Έναρξη

46' Λυμπερτας στη θέση του Μουστακη Δ.

51' Τον χορό τον ευκαιριών στο β μέρος άνοιξε ο Λυμπερτας με κοντινό σουτ που πέρασε μόλις αουτ. Πιέζει το Φιλωτι που κάνει σχεδόν ότι θέλει στο γήπεδο.

55' ο Σταματίου χορεύει όλη την άμυνα, αλλά σούταρε λίγο σουτ. Το ίδιο κάνει και ο Νταης στο 57'

65' Κρητικός στη θέση του τραυματία Μανωλά.

67' Γκολ… Ο Σταματίου με ατομική ενέργεια πέρασε όλη την άμυνα και με πλασέ έκανε το 4-0

70' 4-1 Γκόλ... το Φιλωτι χαλάρωσε και η Μάρπησσα πέτυχε το γκολ της τιμής.

79' Γκόλ… ασιστ ο Κοττακης, με τον Νταη να παίρνει την μπάλα και χορεύοντας την άμυνα έκανε το 5-1.

80' Γκόλ… Με συνοπτικές διαδικασίες ο Κρητικός με κοντινό πλασέ κάνει το 6-1 δίνοντας διστάσεις θριάμβου στην πρόκριση του Φιλωτιου.

Το Φιλωτι έχει χαλαρώσει, αλλά οι ατομικές ενέργειες παικτών δείχνουν την τεράστια ποιοτική διαφορά που υπάρχει ανάμεσα στις δύο ομάδες.

81' Το φιλωτι παίζει με 10 λόγω της αποχώρησης του Νταη που τραυματίστηκε.

88' Γκολ… 7-1 παρόλο που παίζει με 10 παίκτες το Φιλωτι κάνει το 7-1 με γκολαρα του Σταματιου που κεραυνοβόλησε από κοντά τον τερματοφύλακα. Ο Σταματίου με αυτό το τέρμα κάνει χατ τρικ.

Το μαρτύριο των παικτών του Μαρπησσαϊκού έλαβε τέλος.

Τελικό σκορ 7-1, στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κυκλάδων ο Α.Μ.Σ. Φιλωτίου.