Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2015 16:34

live στα γήπεδα μας...

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα του 1ου ομίλου ΑΟ Σύρου - ΑΟ Πάγου και την αναμέτρηση της Β΄κατηγορίας Λάβα - Αίαντας Σύρου.

ΑΝΑΝΕΩΣΗ

AOS  ΤΕΛΙΚΟ AO PAGOU

1

61΄Κώτσης

1

19' Πάπιτσης

ΤΕΛΙΚΟ σκορ στην Σύρο, με τον Πάγο να καταφέρνει να πάρει ισοπαλία 1-1 από τον ΑΟ Σύρου που ήταν καλύτερος, αλλά δεν εκμεταλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

81΄Καλή ευκαιρία με τον Ρούσσο για τον ΑΟΣ, με τον παίκτη, απο καλή θέση  να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

77' Μεγάλη ευκαρία με τον Λοϊσιο να λέει όχι σε κεφαλιά του Μπαλόπητα

72' Ακυρωμένο γκολ του Πάγου ως οφ σάιντ

65΄Αλλαγή για τον Πάγο Παράβαλος - Πρελορέτζος

61΄1-1. Ο Παπαδάκης σεντράρει και ο Κώτσης με κεφαλιά κάνει το 1-1

57' Πίεση με ευκαιρίες του Κώτση και του Γατσέλου στα τελευταία λεπτά

52' Ο Ραμπαβίλας χάνει μοναδική ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, έπειτα από ασίστ του Κώτση.

46΄Έναρξη στην επανάληψη με πολύ καλή απόκρουση του Λοϊσιου σε σουτ του Ραμπαβίλα

40΄Λάθος του τερματοφύλακα Πρίντεζη, ο Πάγος δεν εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία

38΄Ραμπαβίλας σουτ απόκρουση, και στην επαναφορά ο Ρούσσος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λοϊσιο, καθώς η μπάλα πέρασε άουτ.

25΄Καλή στιγμή για τον ΑΟΣ... Σουτ του Μουράι λίγο άουτ

19' 0-1 Ο Πάπιτσης με όμορφο πλασέ κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους

18΄Παιχνίδι χωρίς κάποια καλή στιγμή για τις δύο ομάδες μέχρι αυτή τι στιγμή

Διαιτητής είναι ο κ. Ζαράνης με βοηθούς τους Αρμακόλα και Νομικό

ΑΟ Σύρου (Βαρθαλίτης): Πρίντεζης, Μουλίδης, Μαραγκός (90΄Σαμιωτάκης), Παπαδάκης, Μουράι, Ρούσσος Κ., Κώτσης, Γατσέλος, Μπαλόπητας, Ραμπαβίλας, Αμπντούλ.

Αναπληρωματικοί: Σαμιωτάκης, Βαβουράκης, Γκούφας, Συριανός, Φραγκιάς, Νίκας, Δημητρακόπουλος.

ΑΟ Πάγου (Ξενικάκης): Λοϊσιος, Φωτεινιάς (73΄Ρούσσος Κ.), Αργυρός, Μαραγκός, Σούρλας, Σταμούλης, Τρόκα, Πρίντεζης, Πάπιτσης, Παράβαλος (65΄Πρελορέτζος), Ζαφείρας (88΄Δεσινιώτης).

Αναπληρωματικοί: Βάλβης, Πρίντεζης Π., Πρέκας, Δαλέζιος.

-----------------------------------------------------------------------------

LAVA NEW  ΤΕΛΙΚΟ aiasSyroy

1

43' Δακουτρός

0

Τελικό σκορ στην Θήρα και στο ντέρμπι πρωτοπόρων της Β΄κατηγορίας, όπου η Λάβα νίκησε 1-0 τον Αίαντα και πλέον μένει μόνη πρώτη στην κορυφή με 12 βαθμούς.

Η ομάδα του Αντώνη Κατζέλη κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο μέρος, με τον Αίαντα να έχει μία ελαφρά πρωτοβουλία στην επανάληψη, την οποία όμως δεν μετέτρεψε σε κάποιο τέρμα.

84΄Τεράστια ευκαιρία για τον Αίαντα ο Κρητικός λέει όχι σε τετ α τετ του Καπλάνη

78' Φάουλ του Μανουδάκη λίγο άουτ

70΄Καλό σου του Ρούσσου η μπάλα λίγο άουτ.

68΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Αίαντα. Μετα απο ασυνεννοησία ανάμεσα σε Κρητικό και Κολιουση ο Φωτεινιάς σε κενή εστία σούταρε αουτ

63΄Μοναδική ευκαιρία του Σπαρή που βρέθηκε τετ α τετ αλλά τον πρόλαβε ο Βαμβακούρης

52΄Δυνατό σουτ του Καφίρη λίγο άουτ

50' Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι ο Αίαντα που είχει έν ακαλό σουτ του Καμπάνη που πέρασε μόλις άουτ

17:58 Έναρξη στο 2ο μέρος

Ημίχρονο στο ΔΓ Φηρών

43' 1-0 Φίτσο φάουλ ασταθή απόκρουση του Βαμβακούρη και ο Δακουτρός που ακολουθούσε έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους

37΄ Σουτ του ΔΑΚΟΥΤΡΟΥ η μπάλα αουτ, πρώτη τελική προσπάθεια μετα απο πολύ ώρα

32΄Δυνατό παιχνίδι σε ένα γήπεδο που γλιστρά αρκετά λόγω της βροχής που έπεσε νωρίτερα. Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μετά το 17΄.

17΄ πρώτη φάση για τη Λάβα, ο Βάλβης απο καλή θέση σούταρε αλλα ο Βαμβακούρης μπλόκαρε εύκολα.

13' Πρώτη φάση στο ματς μετα απο κόρνερ για τον Αίαντα και κεφαλια έδιωξε ο Δρόσος πάνω στην γραμμή.

12΄Ελαφρά πρωτοβουλία της Λάβας χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Διαιτιτική τριάδα ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΑΝΤΙΜΙΣΑΡΗΣ Α. (παρατηρητής Μαρίος Γαλανός)

Λάβα (Κατζέλης): Κρητικός, Δρόσσος Κ., Βρενάγκρ, Κομορτζής, Κολιούσης, Δακουτρός (87΄Χαλβατζής), Φίτσο, Δρόσσος Α., Σπαρής, Καφίρης, Βάλβης Μ. (65΄Δεναξάς).

Αναπληρωματικοί: Δεμιρτζής, Ξαγοράρης, Στεφανλακης, Ρούσσος, Βάλβης Γ.

Αίαντας Σύρου (Ρούσσος): Βαμβακούρης, Μαυράκης, Βαμβακούσης, Αργυρός, Καμπάνης, Ρούσσος Γ. (46΄Σακαρίδης, 14΄Ζερβάκης), Καπλάνης, Μανουδάκης, Φωτεινιάς, Ρούσσος Γ., Τσιριγώτης (68΄Δεναξάς).

Αναπληρωματικοί: Ζερβάκης, Καρποδίνης