Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2015 23:39

Σημαντικός «άσσος» για τον ΑΟ Πάρου

Σημαντική νίκη με 2-1 κόντρα στον ΠΑΣ Νάξου πέτυχε η Κ17 του ΑΟ Πάρου στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο της Παροικιάς στην Πάρο.

Παρά τις δυσμενείς συνθήκες έγινε ένα καλό ματς που κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 4' με γκολ του Καρούση.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση αφού κατάφεραν πριν την λήξη του ημιχρόνου να γυρίσουν το αποτέλεσμα με δύο γκολ του Κ.Σαρρή στο 17' με πέναλτυ και στο 34'.

Στο 30' οι μετέπειτα νικητές έμειναν με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας Δ. Ρούσσος που απέκρουσε με τα χέρια εκτός περιοχής.

Στην επανάληψη το ματς έγινε δραματικό.

Ο ΠΑΣ με την αριθμητική του υπεροχή πίεζε και ο ΑΟΠ βρίσκοντας χώρους, απειλούσε στις κόντρα επιθέσεις.

Τελικά μετά από συχνές διακοπές και αρκετές κίτρινες κάρτες το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Ρούσσος,Μαργαρίτη,Χρυσοστομίδης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ: Ρούσσος, Κοτσαρής, Χάλκο, Ντόμπρης, Τσούκε, Ρομάριο, Φραντζεσκάκης, Σαρρής Κ.Π, Πρίνα, Σένκα, Σαρρής Κ.

ΠΑΓΚΟΣ: Νταουτλάρι, Καραφυλλάκης, Γκιόκα, Λάμπρου, Σκιαδάς, Κούκος, Νικολόπουλος.

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ: Καρανίκας, Πετράς, Μελανίτης, Ξενάκης, Σέργης, Καρούσης, Σπέγγος, Γρυλλάκης, Πρεβόλης, Φραγκίσκος, Πετρόπουλος.

ΠΑΓΚΟΣ: Μαργαρίτης, Λαγογιάννης, Σίδερης, Μανδηλαράς, Κωστούλας.