Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2016 13:22

Πρόκριση στα πέναλτι για το ΓΕΛ Σύρου

Στην επόμενη φάση του σχολικού πρωταθλήματος προκρίθηκε η ομάδα ποδοσφαίρου του ΓΕΛ ΣΥΡΟΥ που χρειάστηκε τη διαδικασία των πέναλτι για να κερδίσει με 4-1 το ΕΠΑΛ Σύρου.

Ο αγώνας έγινε χθες μεσημέρι στο γήπεδο της ΕΠΣΚ. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρξαν ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, όμως η ομάδα του ΓΕΛ ήταν αυτή που σημείωσε πρώτη γκολ, με τον Πελεκάνο, όμως η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει όταν η άμυνα του ΓΕΛ αδράνησε, κάτι που ο Μουλίδης εκμεταλλεύτηκε και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του γενικού Λυκείου είχε αρκετές ευκαιρίες να σημειώσει και άλλα γκολ, όμως η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι και ο αγώνας πήγε στην διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί το ΓΕΛ ήταν πιο εύστοχο και επικράτησε με 4-1 (κανονική διάρκεια αγώνα 1-1).

Διαιτητής ήταν ο Ρούσσος Γ., με βοηθούς τους Μουτάφη και Μπελίτση.

ΓΕΛ ΣΥΡΟΥ (ΚΑΣΣΙΑΝΟΥ Ε):  ΠΡΕΚΑΣ Ν, ΣΤΑΦΥΛΛΑΣ Π (Α), ΜΙΧΑΛΟΒΙΤΣ Γ, ΖΑΦΕΙΡΑΣ Ν. ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ Π, ΦΩΣΚΟΛΟΣ Ι., ΒΟΛΤΗΣ Ν, ΨΑΡΡΑΣ Δ, ΜΗΤΣΙΚΑΣ Σ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΗΣ Χ, ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ Α

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ, ΜΑΥΡΑΚΗΣ Ε, ΠΡΙΦΤΗ Κ

ΕΠΑΛ ΣΥΡΟΥ (ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ Μ): ΚΟΝΔΥΛΑΣ Μ, ΜΟΥΛΙΔΗΣ Μ, ΑΡΓΥΡΟΣ Α (Α), ΔΕΝΑΞΑΣ Μ,ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ Χ, ΜΑΡΑΓΚΟΣ Α, ΕΣΙΝΙΩΤΗΣ, ΜΠΑΙΛΑΣ Ε, ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ Γ, ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ Γ, ΛΟΥΛΟΥΣ Γ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΠΙΤΣΙΚΑΛΗΣ Π, ΠΕΡΡΗΣ Γ, ΡΟΥΣΣΟΣ Ι, ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ Φ, ΡΟΥΣΣΟΣ Ν, ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ Μ, ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ Ι