Κυριακή, 24 Ιανουαρίου 2016 22:10

Εύκολα και απλά

Οι παίδες του Πανναξιακός ΑΟΝ επικράτησαν με 59 - 37 τους αντίστοιχους παίδες του ΑΟ Πάρου

Οι Παίδες του Πανναξιακού ΑΟΝ συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν, κέρδισαν εντός έδρας σήμερα Κυριακή (24/01) την πάντα υπολογίσιμη ομάδα του ΑΟ Πάρου με 59 - 37 με το δίδυμο των Αρτσάνου - Κουτάντζη να έχουν τον πρώτο λόγο στην επίθεση. Το παιχνίδι κρίθηκε στην 1η περίοδο με τους οικοδεσπότες του Καζακίδη να προηγούνται 21- 9 με τους Αρτσάνο - Κουταντζη να έχουν τους 16 από τους 21 πόντους του Πανναξιακού. Οι φιλοξενούμενοι κυρίως με τον Κίτα προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά η ανωτερότητα των γηπεδούχων ήταν εμφανής με αποτέλεσμα να φτάσουν σε μία εύκολη νίκη. Αξιοσημείωτο είναι πάντως ότι στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σημείωσαν μόλις 19 πόντους και εμφανίστηκαν ιδιαίτερα άστοχοι στις βολές (κάτω από το 30%) κάτι που θα πρέπει να προσέξει ιδιαίτερα το προπονητικό τιμ.

Δεκάλεπτα: 21 - 09, 11-19, 10-05, 09 - 12

Πανναξιακός ΑΟ (Καζακίδης): Κρητικός 4, Αρτσάνος 19 (2), Καραγιάννης 3 (1), Απειρανθίτης, Γρυλλάκης 4, Μάνος 4, Σαράντος 2, Μεσολλογγίτης 5 (1), Κουτάντζης 18 (2) Σιδερής.

ΑΟ Πάρου: Κίτα 10 (1), Μπάλιος, Κούτρας, Λούκης, Μυτιληναίος 2, Βαγιόπουλος 4, Ζωντανός 3, Βιώνης Κ., Βιώνης Γ., Βιώνης Κ 4, Σιφναίος 8 (1), Κουρμούτης 6