Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου 2016 00:49

Πρώτη νίκη για τους έφηβους του Άρη Σύρου

Με το ροζ φύλλο αγώνα επέστρεψαν χθες Κυριακή από την Τήνο οι έφηβοι του Άρη Σύρου, που επικράτησαν με 56-64 του ΑΟ Άνδρου.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για τη νίκη. Είναι χαρακτηριστικό πως στο ημίχρονο η συριανή ομάδα είχε προβάδισμα μόλις ενός πόντου (29-30), ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου το σκορ ήταν ισόπαλο (43 - 43).

Στην τελευταία περίοδο όμως, οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη έπαιξαν καλή άμυνα και σε συνδυασμό με τις σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 11-11. 18-19, 14-13, 13-21

ΑΟ Άνδρου: Κολιτσάς 20, Μπέλο 7, Σαλιάι 11, Γκάνα 2, Ανύσης 3, Κορώνι 7, Κάιο 3, Μπάρντο 2, Σουσούρης 1, Μενδρινός, Σπυριδάκης, Βαλέριος

Άρης Σύρου: Πολίτης 30, Κωστόπουλος 1, Καπέλλας 10, Φωστέρης 9, Ξένος 8, Ξαγοράρης 6, Τρούλλος, Χατζαντώνης, Μάνης, Νανούσης, Πρίντεζης