Δευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 19:57

Νίκη κορυφής για τους Παίδες του Περιστεριώνα

Μεγάλη νίκη πέτυχαν στα πλαίσια της 4ης  αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος , οι Παίδες του Περιστεριώνα που επικράτησαν  68-63 του ΑΟ Ερμούπολης και  έπιασαν την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και πήγαν στα αποδυτήρια με το 28-29. Οι Τηνιακοί είχαν ένα καταπληκτικό 3ο δεκάλεπτο, όπου προηγήθηκαν 52 -37, με τους παίκτες του Ανδρέα Μαύρου να κάνουν προσπάθεια επαναφορά στο ματς στην 4η περίοδο, όπου παρά το 16-26, το ροζ φύλλο πήγε με το τελικό 68-63 στον Περιστεριώνα.

Τ.Α.Κ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ -Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 68-63 (ΠΑΙΔΩΝ) ΗΜΙΧΡΟΝΟ (28-29)

Δεκάλεπτα: 11-13,17-16,24-8,16-26.

Τ.Α.Κ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Βιδάλης Α.) Αντάλης Ν., Μπινιάκου Μ.7(1), Παγανέλης Ν.15(1), Καμπέρι Ι.11(1), Χατζίρης Σ.,Σπεντζάρης Ι., Τριαντάφυλλος Ν.1, Βόινας Π.11, Μαρκουίζος Ν.9(2), Πετρόπουλος Γ.2, Βιδάλης Μ.8, Μελισσουργός Δ.4.

Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.): Μανανάς Χ.,Τάκος Δ.8(1), Σιγάλας Π.2,Σαμψωνίδης Ν.5, Λημναίος Α.9(3), Χαλαβαζής Ι., Τσιργής Α.10, Κρεατσούλας Α.15(3), Ευκαρπίδης Σ.,Τσιπολίτης Π.1, Ρούσσος Π., Λειβαδίτης Θ.13.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα Βαθμοί Αγών Ν Η Μ Επίθ. Άμυν. Διαφ.

Το Δελτίο Τύπου του ΑΟ Ερμούπολης

Τ.Α.Κ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ -Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 68-63 (ΠΑΙΔΩΝ)

Δεν μπόρεσαν να γυρίσουν με το ροζ φύλλο αγώνος οι παίκτες του Ανδρέα Μαύρου, καθώς σε εκτός έδρας ματς που έδωσαν στα πλαίσια της 4ης  αγωνιστικής του παιδικού πρωταθλήματος , ηττήθηκαν στο νησί της Τήνου από την πολύ ανταγωνιστική τοπική ομάδα με σκορ 68-63.

Οι παίκτες του Α.Ο. Ερμούπολης δεν έδειξαν το γνωστό τους πρόσωπο σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Αν και στα 3 από τα 4 δεκάλεπτα  το επιμέρους σκορ ήταν υπέρ του Α.Ο. Ερμούπολης, τα πολλά λάθη που πραγματοποίησαν έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας στο τρίτο δεκάλεπτο , εκμεταλλευόμενοι φυσικά και την καυτή έδρα τους. Η Συριανή ομάδα έκανε την απέλπιδα προσπάθεια της στο τελευταίο δεκάλεπτο , αλλά δεν πρόλαβε να κάνει την ανατροπή και ηττήθηκε με διαφορά 5 πόντων. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Συριανή ομάδα , η οποία ευελπιστεί στον επαναληπτικό αγώνα του δεύτερου γύρου που θα πραγματοποιηθεί στην έδρα της, να κερδίσει και να καλύψει την διαφορά των 5 πόντων.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων που αγωνίστηκαν για την προσπάθεια τους και το πλούσιο θέαμα που χάρισαν!

Τ.Α.Κ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Βιδάλης Α.)Αντάλης Ν.,Μπινιάκου Μ.7(1), Παγανέλης Ν.15(1), Καμπέρι Ι.11(1), Χατζίρης Σ.,Σπεντζάρης Ι., Τριαντάφυλλος Ν.1, Βόινας Π.11, Μαρκουίζος Ν.9(2), Πετρόπουλος Γ.2, Βιδάλης Μ.8, Μελισσουργός Δ.4.

Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.) Μανανάς Χ.,Τάκος Δ.8(1), Σιγάλας Π.2,Σαμψωνίδης Ν.5, Λημναίος Α.9(3), Χαλαβαζής Ι., Τσιργής Α.10, Κρεατσούλας Α.15(3), Ευκαρπίδης Σ.,Τσιπολίτης Π.1, Ρούσσος Π., Λειβαδίτης Θ.13.