Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2017 11:59

Νικηφόρο πέρασμα από τη Σύρο για τον ΑΟ Μυκόνου [pics]

Σημαντική εκτός έδρα νίκη με  55-63 πέτυχαν οι Άνδρες του ΑΟ Μυκόνου κόντρα στον Άρης Σύρου σε αγώνα που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής στο κλειστό του ΑΚΔΕ Σύρου.

Μετά από ένα δυνατό ματς με το ισόπαλο σκορ του ημιχρόνου (29-29), να αφήνει ανοικτά όλα τα αποτελέσματα η ομάδα της Μυκόνου πάτησε γκάζι στην 3η περίοδο, όπου επικράτησε με 8-20, ανοίγοντας τη ψαλίδα της διαφοράς.

Στην 4η περίοδο, ο Άρης έκανε τη δική του προσπάθεια να μπει ξανά στο παιχνίδι, πράγμα που όμως δεν κατάφερε, με το τελικό 55-63 να δίνει το 2ο σερί φύλλο αγώνα στους Μυκονιάτες.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-20, 19-9, 8-20, 18-14

ΑΡΗΣ: Πολίτης 3, Αρβανίτης 5, Βαβίτσας 4, Γεωργαράς 2, Βασιλειάδης Μ. 7, Κηπουρίδης 8, Κουναλάκης 22, Αντωνίου 4, Φωστέρης, Βασιλειάδης Χ., Καμπάνης, Κωστόπουλος

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: Κολιούλης 7, Κονταρίνης 12, Γκαρατζούνης 7, Σάχας 8, Μπελλής 4, Βασίλιεφ 18, Κέφης 7, Κοτσούκος, Μπάλλας, Κουσαθανάς

Μετά τη λήξη του αγώνα δεν θα μπορούσε να λείψει η σέλφι, που φανερώνει το καλό κλίμα που επικρατεί στον ΑΟ Μυκόνου.