Δευτέρα, 27 Μαρτίου 2017 22:35

Νίκη ''Τίτλου'' με σούπερ Χάρο για τα Φανάρια

Με τον Χάρο να «πετάει φωτιές» πετυχαίνοντας 43 πόντους, τα Φανάρια πέρασαν νικηφόρα με 58-83 και από την έδρα του Άρη Σύρου και πλέον έπιασαν την κορυφή στο πρωτάθλημα Ανδρών, έχοντας 15 βαθμούς.

Η ομάδα της Νάξου επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή του αγώνα πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το υπέρ της 29-41. Την 3η και 4η περίοδο η ψαλίδα του σκορ άνοιξε, με το 58-83 να δίνει δίκαια τη νίκη και το φύλλο αγώνα στους φιλοξενούμενους.

Όπως όλα δείχνουν ο φετινός τίτλος θα κριθεί μεταξύ της ομάδας της Νάξου και του ΑΟ Μυκόνου που βρίσκεται 2 βαθμούς πίσω στη βαθμολογία, με έναν αγώνα λιγότερο. Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν δύο φορές και τα αποτελέσματα αυτών των αναμετρήσεων θα είναι αυτά που θα κρίνουν τον φετινό πρωταθλητή.

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ - ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (ΑΝΔΡΩΝ) 58-83

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-15, 20-26, 14-21, 15-21

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Πολίτης 7, Βαβίτσας 3, Βασιλειάδης 2, Φωστέρης 2, Κηπουρίδης 3, Κουναλάκης 7, Μπάκας 32, Αντωνίου 2, Ξένος, Κολσούζογλου, Παχής, Κωστόπουλος

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ: Κιόσκου 9, Χουζούρης 2, Βασιλάκης 2, Χάρος 43, Γιαμουρής 8, Βουτυρόπουλος 19, Φρατζέσκος, Μαργαρίτης, Μανιός, Ναυπλιώτης, Ψάρρας