Κυριακή, 14 Μαΐου 2017 00:42

Νίκη και πρωτιά για την Ερμούπολη [pics-vid]

Ο ΑΟ Ερμούπολης επικράτησε χθες 74-69 του Περιστεριώνα και έφτασε τους 20 Βαθμούς στο πρωτάθλημα, όπου συγκατοικεί στη πρώτη θέση του Βαθμολογικού πίνακα με τα Φανάρια.

Η ομάδα του Ανδρέα Μαύρου πήρε προβάδισμα στο ημίχρονο με 41-37, με τη διαφορά να μην ανοίγει σε όλη τη διάρκεια του ματς, όπου μετά από ένα επεισοδιακό φινάλε οι Συριανοί πήραν το ροζ φύλλο αγώνα στις λεπτομέρειες.

Ο Αλιφραγκής με 20 πόντους και ο Καραμολέγκος με 13 ήταν οι κορυφαίοι σκόρερ για τους Ερμπυπολίτες, ενώ από τους Τηνιακούς ξεχώρισαν οι Οικονομίδης (24) και Σιώτης (17).

ΑΟ Ερμούπολης – ΤΑΚ Περιστεριώνας 74 – 69

Δεκάλεπτα: 18-24, 23-13, 18-19, 15-13

ΑΟ Ερμούπολης (Μαύρος): Τάκος 9 (2), Σαβρακίδης 7 (2), Παρμαξίδης 12 (2), Γαβιώτης 3, Τζώρτζης 10 (2), Καραμολέγκος 13 (3), Μαρινακης, Αλιφραγκής Θ., Χατζηαναγνώστου, Γκογκολάκης, Αληφραγκής Δ. 20, Γαδ.

ΤΑΚ Περιστεριώνας (Σιώτης): Ρουγγέρης 7, Μπινιάκου 2, Οικονομίδης 24 (6), Ξενόπουλος Α. 8 (1), Παγανής, Δελατόλας 2, Σιώτης 17 (2), Χατζής, Διακογιάννης 2, Ξενόπουλος Ι. 1, Τσακίρης 6 (1), Πετρόπουλος.