Τρίτη, 02 Οκτωβρίου 2012 22:02

Παίδων: Α.Π. Σύρος 2002 - ΑΟ Πάγου

paidwn syros2002-anw mera

Ένα όμορφο θέαμα πρόσφεραν οι Παίδες και των δυο ομάδων της Σύρου.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από την αγωνιστικότητα που έδειξαν από τα πρώτα λεπτά οι παίκτες, με την Σύρος 2002 να ανοίγει το σκορ από το 5 λεπτό ο Μουλιδης αξιοποιώντας την έξυπνη κάθετη πάσα του Αργυρόπουλου.

Στο 27 λεπτό με μια περίτεχνη κίνηση του Μουλιδη (ανάποδο ψαλίδι) διπλασίασε τα τέρματα της Σύρος 2002 και του ιδίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο μείωσε για τον ΑΟ Πάγου ο Μαραγκός στο 39 με κεφαλιά αξιοποιώντας σέντρα συμπαίκτη του

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τελειώσει με το σκορ 2-1 στην εκπνοή του αγώνα μετά από κακή συνεννόηση αμυντικών και τερματοφύλακα του ΑΟ Πάγου βρήκε την ευκαιρία ο Κονδυλας και έκανε το 3-1 για την Σύρος 2002

ΑΠ ΣΥΡΟΣ 2002: Φιλιππας, Κοκα, Βακονδιος, Μιχαλοβιτς, Πριντεζης, Ζαφειρας, Αρμακολας, Περιστερακης, Αργυροπουλος, Φωτεινιας, Μουλιδης, Μητσκας, Στεφανου, Ξαγοραρης, Πρεκας, Κονδυλας, Βουτσινος, Δεσινιωτης.

ΑΟ Παγου-Βησσας: Παναγιωτου, Χασπαρης, Βουτσινος, Ρουσσος, Καραβελας, Μπομποσης, Ρουσσος, Φωσκολος, Περρης, Ρουσσος, Μαραγκος, Δουκας, Βαρθαλιτης, Κολοκοτρωνης, Μενης, Φρερης, Κορφιατης, Ρουσσος.