Κυριακή, 19 Μαρτίου 2017 20:04

Πρωτιά για τρίτη χρονιά στον Ημιμαραθώνιο ο Καλλίας

Ο Χρήστος Καλλίας το είπε και το έκανε... Κέρδισε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά τα 5 χιλιόμετρα των Ανδρών στο πλαίσιο των αγώνων του ημιμαραθωνίου της Αθήνας και μάλιστα με νέο ρεκόρ διαδρομής.

Ο Χρήστος σημείωσε 15.30 και τερμάτισε σαράντα δευτερόλεπτα μπροστά από τον δεύτερο νικητή επιβεβαιώνοντας την καλή αγωνιστική του κατάσταση.

Ο Γιώργος Μίνο κέρδισε άνετα τα 3 χιλιόμετρα με 9.06 περίπου 30 μέτρα μπροστά από τον δεύτερο νικητή και ζήτησε να αγωνιστεί αμέσως μετά και στα 5 χιλιόμετρα. Στα "περίεργα" της διοργάνωσης πρέπει να αναφερθεί ότι ο εκφωνητής "αγνόησε" τον Γιώργο ως πρώτο νικητή και ανέφερε ως νικητή άλλον αθλητή.

Ελπιδοφόρα ήταν η πρώτη εμφάνιση του Ματθαίου Ματζιάρ στον ημιμαραθώνιο καθώς τερμάτισε στην 9η θέση με 1.16.41 εξαιρετική επίδοση για κάποιον που αγωνίζεται πρώτη φορά στη συγκεκριμένη απόσταση.