Δευτέρα, 02 Ιουλίου 2018 02:14

Σπουδαίες διακρίσεις στο Πανελλήνιο dragster του Τυμπακίου για τον ΜΟ.ΣΥ. Σύρου

Σε ακόμη μια διάκριση σε αγώνες ταχύτητας DRAGSTER συμμετείχε ο ΜΟ.ΣΥ.Σ με αθλητές του στον 4ο γύρο του πανελληνίου πρωταθλήματος dragster, που έλαβε χώρα στο Τυμπακι της Κρήτης το σαββατοκύριακο 23-24 Ιουνίου.

Συγκεκριμένα ο Δάσκος Σταθης κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Pro Street 2 με suzuki hayabusa 1340cc με χρόνο 9,507sec και ταχύτητα εξόδου 253km/h . Αξίζει να αναφέρουμε οτι αυτός ο χρόνος είναι η καλύτερη επίδοση που εχει πετύχει συριανός αθλητής στο μηχανοκίνητο αθλητισμό.

Ο Βούτσινος Ερρίκος κατέκτησε την 2η θεση στην κατηγορία Mini pro , με Suzuki fx με χρόνo 11.1 sec και ταχύτητα εξόδου 180km/h

Ο Γουτης Γιώργος δυστυχώς αποκλείστηκε στους ημιτελικούς της κατηγορίας mini pro , κατακτώντας την 4η θεση.

Μια επιβλητική συμμετοχή για πρώτη φορά με γυναικεία παρουσία στο τιμόνι του συλλόγου ήταν αθλήτρια Ξαγοράρη Ειρήνη όπου κατέκτησε την 7η θέση στην κατηγορία Street 1 με ΚΤΜ Duke 690 με χρόνο 13.5 sec και ταχύτητα εξόδου 160km/h , σε μία κατηγορία δύσκολη όπου οι περισσότερες μοτοσυκλέτες ήταν αρκετά ανταγωνιστικές λόγο μεγαλύτερου κυβισμού.

Ο Μο.Συ.Σ εύχεται σε όλους να συνεχίσουν να προσπαθούν για το καλύτερο , και να ανεβάζουν πάντα στο βάθρο την αρχόντισσα τών Κυκλάδων.