Δευτέρα, 14 Μαΐου 2018 22:36

Παρέμειναν αήττητες οι Παγκορασίδες του Α.Ο Θήρας

Την έβδομη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν την Κυριακή οι Παγκορασίδες του Α.Ο Θήρας επικρατώντας με 3-0 σετ απέναντι στην ομάδα του ΑΜΣ Φιλωτίου στο ΔΑΠΠΟΣ.

Η ομάδα της Σαντορίνης βρήκε αντίσταση στα δύο πρώτα σετ, αλλά έδειξε ψυχραιμία στα κρίσιμα σημεία και τα κατέκτησε με 25-23 και 25-22 αντίστοιχα.

Το τρίτο σετ ξεκίνησε με ένα μεγάλο σερί για τις γηπεδούχες που τους έδωσε σημαντικό προβάδισμα για να το κερδίσουν εύκολα με 25-07.

Με αυτή του τη νίκη ο Α.Ο Θήρας έφτασε τους 20 βαθμούς και περιμένει πλέον τον τελευταίο αγώνα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος απέναντι στο Νηρέα Πάρου, έχοντας εξασφαλίσει την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Από την πλευρά τους οι ''Φιλωτίτισσες'' επιβεβαίωσαν την θεαματική πρόοδο που έχουν σημειώσει και την καταπληκτική δουλειά που κάνει ο καταξιωμένος προπονητής Γιώργος Δερμάτης.