Additional information

Ρεπορτάζ αγώνα

ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι: ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΖΩΡΖΟΣ Ε.

1-3 υπέρ του Πανθηραϊκού το τελικό σκορ στο ντέρμπι της Σαντορίνης. Οι Μπλε συνεχίζουν χωρίς καμία βαθμολογική απώλεια.

83΄ Σκληρό φάουλ του Σαλατάι πάνω στον Τζωρμπατζάκη… ο κ. Ζαράνης δείχνει στον παίκτη της Θύελλας την 2η κίτρινη κάρτα και στη συνέχεια την κόκκινη, με την θύελλα να μένει με 10 παίκτες στα τελευταία λεπτά.

79΄ Κεφαλιά του Κωλέτση πέρασε μόλις άουτ

78΄ο Κρητικός κάνει την απόκρουση του αγώνα όταν εξουδετερώνει καταπληκτικά φάουλ του Ζώνα.

75΄1-3 Γκολ ο Πανθηραίκός φτάνει κοντά στην 5η συνεχόμενη του νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς ο Μανώλης Κωλέτσης σκοράρει με τακουνάκι.

53΄1-2 Γκολ Η υπεροχή του Πανθηραϊκού στα πρώτα λεπτά της επανάληψης καρποφορεί όταν ο Κωλέτσης με ένα άπιαστο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κρητικού γράφοντας το 1-2 για την ομάδα του.

52΄Ο Κοζανίδης απειλεί ξανά αλλά αυτή τι φορά του σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

50΄Ο Κοζανίδης σουτάρει με την μπάλα να περνάει μόλις λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κρητικού

48΄Δοκάρι για τον Πανθηραϊκό μετά από σουτ του Ηλία Μηνδρινού

20:14 Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

Τέλος 1ου ημιχρόνου με το σκορ στο 1-1. Η Θύελλα προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τον άνεμο και απείλησε κυρίως με μακρινά σουτ. Ο Πανθηραϊκός από την άλλη πλευρά προσπάθησε να αναπτυχθεί από τις πτέρυγες χωρίς όμως να δημιουργήσει και αυτός ευκαιρίες. Γενικά οι δύο ομάδες δεν είχαν κλασικές ευκαιρίες.

44΄Σουτ από τον Αρβανίτη μπλόκαρε ο Λυγνός… στην αντεπίθεση ο Τζωρμπατζάκης κάνει μία κεφαλια που πέρασε άουτ.

42΄1-1 Γκολ για την Θύελλα ...  Μετά από φάουλ του Φύτρου και ασταθή απόκρουση του Λυγνού, ο Μέσι έγινε αποδέκτης της μπάλας και έφερε το ματς στα ίσα.

27΄Ένα σουτ από τον Φύτρο καταλήγει άουτ

Παρόλο που επικρατούν ισχυροί άνεμοι στο γήπεδο του Καμαρίου έχει βρεθεί πολύς κόσμος που παρακολουθεί το ντέρμπι μέσα σε κόσμια επίπεδα.

13΄0-1 Γκολ ο Πανθηραϊκος μετά από σέντρα του Τζωρμπατζάκη και κεφαλιά του Ζώνα που νίκησε τον Αργυρό, ανοίγει το σκορ στο μεγάλο ντέρμπι της Σαντορίνης.