Σύμφωνα με το πρόγραμμα του ΣΕΓΑΣ, στις Κυκλάδες οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν σε Νάξο και Μύκονο στις αντίστοιχες ημερομηνίες, πράγμα όμως που ίσως επανεξεταστεί λόγω των δρομολογίων των πλοίων.
Δείτε αναλυτικά τους ομίλους ανά κατηγορία:
ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουλίου θα διεξαχθούν οι Διασυλλογικοί Αγώνες Ανδρών και Γυναικών σε 20 Ομίλους σε ολόκληρη τη χώρα.
οι οποίοι θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους όρους της Προκήρυξη που κατάρτησε η Ομοσπονδία και η οποία είναι προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.
Η ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών, με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι η καταλυτική ημερομηνία διεξαγωγής τους θα είναι μέχρι 19 Ιουλίου.
Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.
Στους αγώνες μπορούν να συμμετάσχουν αθλήτριες και αθλητές της κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών που έχουν γεννηθεί το 1997 και μεγαλύτεροι-ες, της κατηγορίας Κ23 (1998-2000), Κ20 (2001-2002) και Κ18 (2003-2004).
Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων θα ολοκληρώνεται σε δύο κύκλους.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 20 ομίλους, σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα, στον οποίο αναφέρονται και οι πόλεις διεξαγωγής των αγώνων.
ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΟΜΙΛΟΙ |
|||||||
|
|||||||
Α/Α |
ΕΑΣ |
ΠΕΡΙΟΧΗ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΠΟΛΗ |
|||
1 |
ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ - ΘΡΑ |
ΑΝ ΜΑΚ-ΘΡΑΚΗ |
18-19/7/2020 |
ΔΡΑΜΑ |
|||
2 |
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ |
ΚΕΝΤΡ ΜΑΚΕΔ |
18-19/7/2020 |
ΚΑΤΕΡΙΝΗ |
|||
3 |
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ |
ΘΕΣΝΙΚΗΣ |
18-19/7/2020 |
ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ |
|||
4 |
ΗΠΕΙΡΟΥ |
ΗΠΕΙΡΟΣ |
18-19/7/2020 |
ΓΙΑΝΝΕΝΑ |
|||
5 |
ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ |
ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ |
18-19/7/2020 |
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
|||
6 |
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ |
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ |
18-19/7/2020 |
ΛΑΡΙΣΑ |
|||
7 |
ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ |
ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝ |
18-19/7/2020 |
ΠΑΤΡΑ |
|||
8 |
ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ |
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ |
18-19/7/2020 |
ΤΡΙΠΟΛΗ |
|||
9 |
ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ |
ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗ |
17-18/7/2020 |
ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ |
|||
10 |
ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒ/ΠΡ ΑΘΗΝΑ |
ΧΑΛΚΙΔΑ/ΑΘΗΝΑ |
18-19/7/2020 |
ΧΑΛΚΙΔΑ |
|||
11 |
ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ |
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ |
18-19/7/2020 |
ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ |
|||
12 |
ΚΡΗΤΗΣ |
ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ |
18-19/7/2020 |
ΗΡΑΚΛΕΙΟ |
|||
13 |
ΚΡΗΤΗΣ |
ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ |
18-19/7/2020 |
ΧΑΝΙΑ |
|||
14 |
ΚΥΚΛΑΔΩΝ |
ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ |
28/6/2020 |
ΜΥΚΟΝΟΣ |
|||
15 |
ΚΥΚΛΑΔΩΝ |
ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ |
28/6/2020 |
ΝΑΞΟΣ |
|||
16 |
ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ |
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ |
18-19/7/2020 |
ΡΟΔΟΣ |
|||
17 |
ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ |
ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ- ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ |
16-17/7/2020 |
ΚΩΣ |
|||
18 |
ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ |
ΧΙΟΣ-ΣΑΜ-ΙΚΑΡ |
18-19/7/2020 |
ΧΙΟΣ |
|||
19 |
ΛΕΣΒΟΥ |
ΛΕΣΒΟΣ |
28/6/2020 |
ΜΥΤΙΛΗΝΗ |
|||
20 |
ΛΕΣΒΟΥ |
ΛΗΜΝΟΣ |
29/6/2020 |
ΜΥΡΙΝΑ |
Κ18
Σε 23 ομίλους θα διεξαχθούν οι Διασυλλογικοί Αγώνες «ατομικών αγωνισμάτων» της κατηγορίας Κ18 το Σάββατο 4 ή την Κυριακή 5 Ιουλίου σύμφωνα με το νέο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ομοσπονδίας.
Η Ομοσπονδία κατάρτησε την Κεντρική Προκήρυξη του αγώνα, προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.
Η ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών, με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι η καταληκτική ημερομηνία διεξαγωγής τους θα είναι μέχρι 5 Ιουλίου.
Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.
Στους αγώνες αυτούς μπορούν να συμμετάσχουν αθλήτριες και αθλητές της κατηγορίας Κ18 που έχουν γεννηθεί το 2003 και το 2004 και της κατηγορίας Κ16 που έχουν γεννηθεί το 2005 και το 2006.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων θα ολοκληρώνεται σε μία ημέρα, σε ένα ή δύο το πολύ κύκλους.
Οι 23 Ομιλοι
ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Κ 18 - ΟΜΙΛΟΙ |
||||||
|
||||||
Α/Α |
ΕΑΣ |
ΠΕΡΙΟΧΗ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΠΟΛΗ |
||
1 |
ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ - ΘΡΑ |
ΘΡΑΚΗ |
4/7/2020 |
ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ |
||
2 |
ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ - ΘΡΑ |
ANAT MAKEΔΟΝ |
4/7/2020 |
ΚΑΒΑΛΑ |
||
3 |
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ |
ΠΕΛΛΑ-ΚΙΛΚΙΣ |
4/7/2020 |
ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ |
||
4 |
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ |
ΠΙΕΡΙΑ-ΗΜΑΘ |
5/7/2020 |
ΚΑΤΕΡΙΝΗ |
||
5 |
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ |
ΘΕΣΝΙΚΗΣ |
4/7/2020 |
ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ |
||
6 |
ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ |
ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝ |
5/7/2020 |
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
||
7 |
ΗΠΕΙΡΟΥ - ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
ΗΠΕΙΡΟΣ |
4/7/2020 |
ΓΙΑΝΝΕΝΑ |
||
8 |
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ |
ΛΑΡΙΣΑ-ΜΑΓΝΗΣ |
4/7/2020 |
ΛΑΡΙΣΑ |
||
9 |
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ |
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΑΡΔΙ. |
5/7/2020 |
ΤΡΙΚΑΛΑ |
||
10 |
ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣ |
ΑΧΑΙΑ |
4/7/2020 |
ΠΑΤΡΑ |
||
11 |
ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ |
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ |
5/7/2020 |
ΤΡΙΠΟΛΗ |
||
12 |
ΑΘΗΝΩΝ |
ΑΘΗΝΑ |
4/7/2020 |
ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ |
||
13 |
ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒΟΙΑ |
ΧΑΛΚΙΔΑ |
4/7/2020 |
ΧΑΛΚΙΔΑ |
||
14 |
ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ |
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ |
5/7/2020 |
ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ |
||
15 |
ΚΡΗΤΗΣ |
ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ |
4/7/2020 |
ΗΡΑΚΛΕΙΟ |
||
16 |
ΚΡΗΤΗΣ |
ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ |
5/7/2020 |
ΧΑΝΙΑ |
||
17 |
ΚΥΚΛΑΔΩΝ |
ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ |
4/7/2020 |
ΜΥΚΟΝΟΣ |
||
18 |
ΚΥΚΛΑΔΩΝ |
ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ |
4/7/2020 |
ΝΑΞΟΣ |
||
19 |
ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ |
ΡΟΔΟΣ |
4/7/2020 |
ΡΟΔΟΣ |
||
20 |
ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ |
ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ- ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ |
5/7/2020 |
ΚΩΣ |
||
21 |
ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ |
ΧΙΟΣ-ΣΑΜ-ΙΚΑΡ |
4/7/2020 |
ΧΙΟΣ |
||
22 |
ΛΕΣΒΟΥ |
ΛΕΣΒΟΣ |
4/7/2020 |
ΜΥΤΙΛΗΝΗ |
||
23 |
ΛΕΣΒΟΥ |
ΛΗΜΝΟΣ |
5/7/2020 |
ΜΥΡΙΝΑ |
Κ16
Οι διασυλλογικοί Αγώνες της κατηγορίας Κ16 θα διεξαχθούν σύμφωνα με το νέο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ομοσπονδίας την Κυριακή 28 Ιουνίου, σε 24 ομίλου σε όλη τη χώρα.
Η Ομοσπονδία κατάρτησε την Κεντρική Προκήρυξη του αγώνα, προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.
Σύμφωνα με την προκήρυξη η ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών. Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων θα ολοκληρώνεται σε ένα κύκλο ενώ σε αυτή την κατηγορία μπορούν να συμμετάσχουν αθλητές και αθλήτριες της κατηγορίας Κ16 που έχουν γεννηθεί τα έτη 2005 – 2006 και Κ14 που έχουν γεννηθεί το 2007
Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 24 ομίλους.
ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Κ 16 2020 - ΟΜΙΛΟΙ |
||||||
|
||||||
Α/Α |
ΕΑΣ |
ΠΕΡΙΟΧΗ |
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ |
ΠΟΛΗ |
||
1 |
ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ - ΘΡΑ |
ΘΡΑΚΗ |
20/6/2020 |
ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ |
||
2 |
ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ - ΘΡΑ |
ANAT MAKEΔ |
21/6/2020 |
ΚΑΒΑΛΑ |
||
3 |
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ |
ΠΕΛΛΑ-ΚΙΛΚΙΣ |
20/6/2020 |
ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ |
||
4 |
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ |
ΗΜΑΘ - ΠΙΕΡΙΑ |
21/6/2020 |
ΚΑΤΕΡΙΝΗ |
||
5 |
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ |
ΘΕΣΝΙΚΗΣ |
28/6/2020 |
ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ |
||
6 |
ΔΥΤΙΚΗΣ. ΜΑΚΕΔΟΝ |
ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ |
28/6/2020 |
ΓΡΕΒΕΝΑ |
||
7 |
ΗΠΕΙΡΟΥ |
ΗΠΕΙΡΟΣ |
21/6/2020 |
ΓΙΑΝΝΕΝΑ |
||
8 |
ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
28/6/2020 |
ΚΕΡΚΥΡΑ |
||
9 |
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ |
ΛΑΡΙΣΑΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ |
27/6/2020 |
ΛΑΡΙΣΑ |
||
10 |
ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ |
ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ |
28/6/2020 |
ΚΑΡΔΙΤΣΑ ή ΛΑΡΙΣΑ |
||
11 |
ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ |
ΒΟΡ ΠΕΛΟΠΟΝ |
21/6/2020 |
ΠΑΤΡΑ |
||
12 |
ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ |
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ |
29/6/2020 |
ΤΡΙΠΟΛΗ |
||
13 |
ΑΘΗΝΩΝ |
ΑΘΗΝΑ |
28/6/2020 |
ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ |
||
14 |
ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒΟΙΑ |
ΧΑΛΚΙΔΑ |
28/6/2020 |
ΧΑΛΚΙΔΑ |
||
15 |
ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ |
ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ |
29/6/2020 |
ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ |
||
16 |
ΚΡΗΤΗΣ |
ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ |
28/6/2020 |
ΗΡΑΚΛΕΙΟ |
||
17 |
ΚΡΗΤΗΣ |
ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ |
28/6/2020 |
ΧΑΝΙΑ |
||
18 |
ΚΥΚΛΑΔΩΝ |
ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ |
28/6/2020 |
ΜΥΚΟΝΟΣ |
||
19 |
ΚΥΚΛΑΔΩΝ |
ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ |
28/6/2020 |
ΝΑΞΟΣ |
||
20 |
ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ |
ΡΟΔΟΣ |
25/6/2020 |
ΡΟΔΟΣ |
||
21 |
ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ |
ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ- ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ |
28/6/2020 |
ΚΩΣ |
||
22 |
ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ |
ΧΙΟΣ-ΣΑΜΟΣ -ΙΚΑΡΙΑ |
28/6/2020 |
ΧΙΟΣ |
||
23 |
ΛΕΣΒΟΥ |
ΛΕΣΒΟΣ |
28/6/2020 |
ΜΥΤΙΛΗΝΗ |
||
24 |
ΛΕΣΒΟΥ |
ΛΗΜΝΟΣ |
28/6/2020 |
ΜΥΡΙΝΑ |