Δευτέρα, 05 Ιουλίου 2021 15:55

Διπλό βάθρο για την Κάσσου του Πανναξιακου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου εφήβων-νεανίδων

Δύο μετάλλια (1χρυσό και ένα αργυρό) που κατέκτησε η Μαρία Κάσσου ήταν ο απολογισμός του Πανναξιακού στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου εφήβων-νεανίδων.

Ο σύλλογος της Νάξου εξέδωσε ανακοίνωση μέσα από την οποία συγχαίρει τους αθλητές του:

Το Δ.Σ. του Πανναξιακού Α.Ο. και ειδικότερα το τμήμα στίβου συγχαίρει θερμά τους πρωταθλητές στίβου του συλλόγου κ20 που διακρίθηκαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου εφήβων-νεανίδων που εγινε στη θεσσαλονίκη το διήμερο 3-4/7/2021.

Συγκεκριμένα η πρωταθλητρια μεγάλων αποστάσεων Κάσσου Μαρία κατέκτησε στα 3000μ. και 5000μ. το χρυσό και αργυρό αντίστοιχα.

Αξιοπρεπή εμφάνιση πραγματοποίησαν και οι Πιταρράκης Κωσταντίνος και Μανδηλαράς Γιώργος στα αγωνίσματα τους.

Ευχαριστούμε τους χορηγούς της ομάδας Koutelieris Super Market , Blue Star Ferries , Seajets,HelloGreece.gr, E.A.Σ. Νάξου (Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Νάξου) και τον απλό φίλαθλο κόσμο για την υποστήριξη τους.