Κυριακή, 07 Μαΐου 2023 19:41

Τρίτη θέση για τον Α.Ο. Πάρου στο Final 4 Γυναικών

Την 3η θέση κατέκτησαν οι γυναίκες του Α.Ο. Πάρου καθώς επικράτησαν στο μικρό τελικό του Final 4 επί του Α.Ο. Άνδρου με σκορ 46-42.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις Παριανές να έχουν το πρώτο λόγο στον αγώνα και να προηγούνται σκορ με 13-8 στο πρώτο δεκάλεπτο και να διατηρούν αυτό το προβάδισμα και στην 2η περίοδο η οποία έληξε με διψήφια διάφορά στο σκορ (29-15).

Στο 2ο ημίχρονο του αγώνα η ομάδα της Άνδρου "ξύπνησε" και στο 3ο δεκάλεπτο ξέσπασε χωρίς όμως να καταφέρει να μειώσει τη διαφορά κάτω από τη διψήφια διαφορά. Η τελευταία περίοδος του αγώνα έγινε ντέρμπι με την ομάδα του κ. Μουστάκα να μειώνει αρκετά το σκορ όμως δεν κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο κ. Καλαβρός, Σαμοθράκης και Παπαδημητρόπουλος.

ΑΟ Πάρου (Ζαμπακόλας): Σιφναίου, Λίπε, Ραγκούση, Αποστολοπούλου 13, Βιώνη 16 (1), Τζιλάι, Οικονόμου, Χανιώτη, Συριανού 3, Κοττίκα 2, Πετροπούλου Ι. 12, Πιερτζοβάνη

ΑΟ Άνδρου (Μουστάκας): Λεμπέση 12 (2), Πέτσα, Λεμπέση 9 (2), Φούντα, Αντωνόγλου 6, Νασοπούλου, Μπάρου, Σπυροπούλου 3, Λανέ 12 (2), Χαντάι, Εσάι