Τετάρτη, 23 Ιανουαρίου 2019 20:54

Σιλεβίστας: Το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό εάν δεν χάναμε τη συγκέντρωση μας

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Πανθηραϊκού, Γιάννης Σιλεβίστας, μετά την ισοπαλία που απέσπασε η ομάδα του στου Ζωγράφου από τον Ηλυσιακό.

Αναλυτικά, η τοποθέτηση του

Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι. Ήρθαμε πολύ καλά προετοιμασμένοι και δώσαμε μεγάλη σημασία στο τακτικό κομμάτι. Προηγηθήκαμε, είχαμε και άλλες προϋποθέσεις και νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό εάν δεν χάναμε τη συγκέντρωση μας στις καθυστερήσεις του α' μέρους με το πέναλτι. Στο β' ημίχρονο έχουμε την κλασική ευκαιρία με το δοκάρι, έχει και ο Ηλυσιακός μια μεγάλη φάση. Μετά το 75' βγήκαμε 3-4 φορές με υπεραριθμία στην αντεπίθεση και μας έλειψε το καθαρό μυαλο και η τελική πάσα να πάρουμε το ματς. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την προσπάθεια και φυσικά τους συνεργάτες μου που ετοιμάζουμε όλη την εβδομάδα την ομάδα μας. Συνεχίζουμε.