26-10-2014
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Additional information

Ρεπορτάζ αγώνα

το παρελθόν ανήκει η κακή εμφάνιση και η ήττα από την Άνω Μερά για τον Πάγο, καθώς χθες η ομάδα της Σύρου επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας με 3-1 επί του ΠΑΣ Τήνου.

Ο Πάγος ήταν καλύτερος και δίκαια επικράτησε στο παιχνίδι απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου, που αν και ισοφάρισε (1-1) στη συνέχεια δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ που τελικά διαμορφώθηκε στο τελικό 3-1 (2-1 ημίχρονο).

Το 1-0 για τον Πάγο έκανε στο 37’ και μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χούρου με κεφαλιά ο Αναγνωστόπουλος. Είχε προηγηθεί δοκάρι του Πάπιτση στο 20ο λεπτό.

Στο 40’ ο Φώσκολος εκτελεί φάουλ με τον Ζαλώνη με κεφαλιά να νικά τον Αραγιάνη ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Λίγο πριν την εκπνοή του 1ου ημιχρόνου ο Χούρος με ωραίο σουτ δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα της Σύρου.

Το γκολ που σφράγισε τη νίκη του Πάγου πέτυχε στο 74’ ο Βάλβης, έπειτα από σέντρα του Ρούσσου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Δεληγιάννης, με βοηθούς τους Ρούσσο Ι. και Βαρθαλίτη.

Πάγος (Ξενικάκης) Αραγιάννης, Φωτεινιάς (76΄Μιχάλοβιτς), Αργυρός, Σαμιωτάκης, Αναγνωστόπουλος, Ρούσσος Ν. (63΄Τρόκα), Ρούσσος κ., Παλαιολόγος, Πάπιτσης (52΄Πρίντεζης), Βάλβης, Χούρος.

ΠΑΣ Τήνου (Σουράνης) Φώσκολος Ν., Δελωτης, Ζαλώνης Ν., Βίδος, Βελαλόπουλος, Βιδάλης (86΄ Μαυράκης), Φώσκολος Ι., Νάζος, Γιαννισόπουλος (64΄Αρμακόλας), Ζαλώνης Ι., Ζαλώνης Γ.