Player statistic

Additional information

Ρεπορτάζ αγώνα

Με νίκη 5-1 επί της Λάβας ξεκίνησαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της Θύελλας για το πρωτάθλημα Κυκλάδων.

Στο παιχνίδι που ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Δημήτρη Κεραμιώτη η ομάδα του Στέφανου Διονυσόπουλου παρόλο που είχε καλή ροή στο παιχνίδι της χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να κάμψει την αντίσταση της Λάβας, η οποία ειδικά στο 1ο μέρος είχε πολλή καλή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στο 45’, με το 1-1 να αφήνει όλα τα σενάρια ανοιχτά για την επανάληψη.

Στην επανάληψη η Θύελλα μπήκε με γκολ από τα αποδυτήρια (47’) και με κορυφαίο τον Φύτρο κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη με 5-1.

Σκόρερ του αγώνα ήταν: 30’ Δαμίγος 1-0, 45’ Φίτσο 1-1 (πεν.), 47’ Φύτρος 2-1, 71’ Κυριάκος 3-1, 72’ Φύτρος 4-1, 78’ Αρβανίτης 5-1.

Διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης ήταν οι: Βάιλας, Πάντος και Ζώρζος.

Θύελλα Καμαρίου (Διονυσόπουλος): Αλεφραγκής, Καραμολέγκος, Ερμάλ (81’ Μπρίτσα), Κυριάκος, Λυγνός Χ., Πάγια, Φύτρος Μ., Βουλγαρακής (70’ Καφιέρης), Αρβανίτης, Δαμίγος, Βλαβιανός (61’ Μπίμπα).

Λάβα (Ερρίκος): Αρβανίτης, Συρίγος (79’ Δρόσσος), Βάλβης, Δεμιρτζής, Γιαννόπουλος, Φίτσο, Διαμαντόπουλος, Κατσαμάνης, Αργυρός (46’ Δεναξάς Π.), Δεναξάς Ι. (88’ Νομικός), Χαλβατζής.