Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2013 09:16

Νίκη για τον Περιστεριώνα επί του ΑΟ Άνδρου

Για το πρωτάθλημα ανδρών ο Α.Ο. Άνδρου αντιμετώπισε τον τυπικά φιλοξενούμενο Περιστεριώνα στην Τήνο.

Οι Τηνιακοί με ένα εκπληκτικό 3ο δεκάλεπτο πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και ταυτόχρονο την πρώτη του φετινή νίκη με σκορ 46-61.

Αρκετός ο κόσμος στις κερκίδες Δημοτικού Γήπεδο "Νικ. Κορνάρος" μιας και ο καιρός ήταν σύμμαχος.

andres-peristerionas-andros-15-12-2013-2

Το παιχνίδι ξεκίνησε με αρκετά σουτ και πλήρη ισορροπία των δύο ομάδων μέχρι το ημίχρονο (31-33).

Στο 3ο δεκάλεπτο που έκρινε σε μεγάλο βαθμό τον αγώνα, οι Ανδριώτες δεν μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ αφού οι Τηνιακοί με κύριο εκφραστή τους στην επίθεση σε άλλο ένα ματς τον «μπομπέρ» Σιώτη πήραν διαφορά 12 πόντων (35-47) την οποία και αύξησαν μέχρι το φινάλε του αγώνα στους 15π..

Τελικό σκορ 46-61.