Τρίτη, 28 Ιανουαρίου 2014 14:10

Επικράτηση για τους Έφηβους του Πανιωνίου

Με κορυφαίο τον Λουίτζι που πέτυχε 25 πόντους οι Έφηβοι του Πανιωνίου νίκησαν 45-54 τα Φανάρια μέσα στη Νάξο.

Ο αγώνας που έγινε λόγω των ακτοπλοϊκών δρομολογίων το Σαββάτο στις 11:00 το βράδυ στο ΔΑΚ Νάξου. Οι ώρα διεξαγωγής δεν επηρέασε τους παίκτες των δύο ομάδων, οι οποίοι ήταν μαχητικοί και πάλεψαν για τη νίκη.

Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες, αφού οι γηπεδούχοι ήταν ένα κλικ κατώτεροι σε θέμα ευστοχίας, ενώ αυτοί του Πανιωνίου παίζοντας κοντρόλ μπάσκετ κατάφεραν να κρατήσουν σταθερό προβάδισμα στα 3 πρώτα δεκάλεπτα, χτίζοντας μία διαφορά που τους έδωσε τη νίκη, παρά την προσπάθεια επαναφοράς των φαναριών στο 4ο 10λεπτο (15-3).

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος - Κασάπη

Φανάρια - Πανιώνιος 45 - 54

δεκάλεπτα: 13-18, 9-15, 8-18, 15-3

Φανάρια (Χάρος): Μανιός Στ., Λεόντιος 4, Θεολογίτης 2, Κώτσος Στ 4. Βασιλάκης Μ. 10, Ζευγώλης 11 (2), Προμπονάς 3, Μουστάκης 4, Μανιός Γ 5, Ψαράς, Κώτσος Ελ, Αλμπανίδης 2

Πανιώνιος (Πεταλωτής): Ρούσσος, Διαμαντόπουλος Αλ. Λουίζι 25 (2), Λάτσε 12 (1), Μπαλιάκας, Μπάλης 8 (1), Νομικός 4, Λιαπόπουλος, Καραμολέγκος 5. Σιέχου, Μαυρίκης.