Κυριακή, 09 Μαρτίου 2014 22:14

Χέρι – χέρι μια στροφή πριν το φινάλε στην Μήλο!

Μια αγωνιστική πριν το φινάλε στο Τοπικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Μήλου και η ομάδα των Loosersπαραμένει συγκάτοικος στην πρώτη θέση με τους Warriors.

Αυτό το σαββατοκύριακο είχαμε μόνο τον αγώνα ανάμεσα στους Κλαντεστίνο και τους Loosers, με τους τελευταίους να παίρνουν σχετικά εύκολα το ροζ φύλο αγώνα με σκορ 46-68.

Το 1ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με δυνατές άμυνες, πολλά άστοχα σουτ και αρκετά λάθη και για τις δυο πλευρές με αποτέλεσμα το σκορ του δεκαλέπτου να λήξει με το σκορ ισόπαλο με 5-5.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι Loosers με εύκολα καλάθια από το Χρόνη Πέρρο αλλά και τον εξαιρετικό για ένα ακόμα παιχνίδι Βαμβούνη Δημήτρη κατάφεραν να πάρουν διάφορα κοντά στους 20 πόντους.

Οι Κλαντεστινο με πολλές λάθος πάσες και κακές επιλογές στην επίθεση δεν κατάφεραν να φανούν το ίδιο ανταγωνιστικοί όπως στο 1ο δεκάλεπτο.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι πολλές αλλαγές για την ομάδα των Loosers αλλά και η λύσεις στην επίθεση που πρόσφεραν Βαμβουνης Στελιος και Τσιριγωτακης Στελιος για τους Κλαντεστινο έφεραν τη διάφορα στους 12 πόντους για τους Loosers αλλά κάπου εκεί τέλειωσαν οι δυνάμεις για τους Κλαντεστινο.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς η διαφορά τους Loosers επέστρεψε στο επίπεδο των 20 πόντων.

Δεκάλεπτα: 5-5, 14-32, 33-45, 46-68

Κλαντεστίνο: Ψαθάς Η. 2, Βελέτας Δ. 3(1), Μαθιουδάκης Ν. 2, Καμακάρης Θ. 5, Βαμβούνης Σ. 19, Τσιριγωτάκης Στ. 12, Νίνος Γ., Νίνος Γιωρ., Λουκάκης Π., Σταθόπουλος Π., Παπλωματάς Α. 3(1).

Loosers: Μακρινός Π. 2, Βαβμούνης Δ. 21(1), Αλευρομάγειρας Ν. 5(1), Λουκάκης Π., Πρίφτης Α. 3, Μαρινίτσης Τ. 3, Ζαγούρης Δ., Χατζηγιάννης Ν. 9, Βήχος Κ., Χρόνης Π. 25(2).

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Αδάμαντα και Αφροδύτες αναβλήθηκε λόγο κακών καιρικών συνθηκών.

Το παιχνίδι ανάμεσα στην πρωτοπόρο ομάδα των Warriorsκαι του Ποσειδώνα, κατακυρώνετε στους πολεμιστές με σκορ 20-0 διότι ο Ποσειδώνας έχει παραιτηθεί από τους υπόλοιπους αγώνες του πρωταθλήματος.

Η βαθμολογία μετά και αυτό το ματς έχει ως εξής…

BASKET ΜΗΛΟΥ 2013-14: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ