Σάββατο, 26 Απριλίου 2014 00:32

Νίκη για τις Κορασίδες ήττα για τους παίδες του ΑΟ Ερμούπολης

Το απόγευμα της Παρασκευής στο κλειστό γυμναστήριο του ΜΕΤΣ η ομάδα κορασίδων του ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ σημείωσε μια σπουδαία νίκη απέναντι στο φαβορί του ομίλου που δεν είναι άλλος από τον ΔΙΑΓΟΡΑ ΡΟΔΟΥ με σκορ 63-59.

Σε ολόκληρο τον αγώνα οι Κυκλαδίτισσες ήταν πολύ συγκεντρωμένες  και ακολουθώντας τις οδηγίες του προπονητή τούς κ. Ανδρέα Μαύρου κατάφεραν  να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα..

Πολυτιμότερη παίχτρια για άλλον ένα αγώνα την Ιωάννα Νομικού σε πολύ καλή μέρα την Μάγδα Κορορού και την Άννα Ρηγούτσου πήραν την πολύτιμη νίκη. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 38-25.

Όσο αφορά την ομάδα των παίδων έχασε με σκορ 46-44 από την ομάδα του ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΥ.

Τα παιδία το πάλεψαν αρκετά ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που έκλεισε με σκορ 20-23. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λέσβου μπήκε πολλή δυνατά χωρίς όμως να προσπέραση την ομάδα. Όμως 3 λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι η ομάδα έχασε τον Δημήτρη Τσιώλη με 5 φάουλ και σε συνδυασμό με τα πολλά λάθη που έγιναν οδήγησαν στην ήττα.

Σήμερα Σάββατο η ομάδα των κορασίδων αντιμετωπίζει τον Αίολο Μυτιλήνης και οι παίδες τον Ιπποκράτη από την Κω.