Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017 19:58

Βαριά ήττα του Πανναξιακού στην Κω

Ήττα με βαρύ σκορ (78-44) γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του Πανναξιακού στην Κω από τον Ιπποκράτη.

Οι παίκτες του Τάσου Βάβουλα αν και προσπάθησαν, δεν μπόρεσαν να προβάλουν μεγάλη αντίσταση στους γηπεδούχους, οι οποίοι μετά και την 3η περίοδο κατάφεραν να πάρουν μεγάλη διαφορά στο σκορ.

Στο 6’ το σκορ ήταν 11-10 για τον Ιπποκράτη, που έκανε το 16-10 (9’) και το 22-15 (14’). Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με διψήφια διαφορά (28-18). Στην επανάληψη  ο Ιπποκράτης έπαιξε καλό μπάσκετ με αποτέλεσμα η διαφορά να μεγαλώσει κατά πολύ.  Με κορυφαίους τους Παπαδημητρίου (το καλύτερο φετινό του παιχνίδι), Χαρίση και Χρύση, ο Ιπποκράτης ανέβασε στροφές σε σημαντικό βαθμό. Το σκορ έγινε 37-23 (24’) και 50-30 (στο τρίτο δεκάλεπτο). Η ψαλίδα άνοιξε κι άλλο (65-40 στο 36’) για να έρθει η νίκη για τον Ιπποκράτη με +34. Ο Μιχάλης Καπλανίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής και στους νεαρούς Χρήστου, Χατζηπυλιώτη και Μποδούρ που άφησαν καλές εντυπώσεις, με τους Κώους να παραμένουν (μαζί με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων που κέρδισε με 93-70 την Α.Ε. Σαντορίνης) στο ρετιρέ του ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: 16-12, 28-18(ημ.), 50-30, 78-44

Διαιτητές: Σιδέρης- Παπαδόπουλος

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Χατζηπυλιώτης 2, Κουκουράβας 5(1), Τρύπας, Πλευράκης 3(1), Χρήστου 4, Παπαδημητρίου 10(3), Ασημακόπουλος 12, Γκοράτσας 2, Χαρίσης 18(1), Χρύσης 18(1), Μποδούρ, Χατζηγιακουμής 4.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 13(3), Σβορώνος 6, Καλαβρός 2, Μαγγιώρος, Γεωργιάδης 9(3), Καραγιάννης 1, Τζίμης, Μάκαρης 2, Μάκος 3(1), Δαχρετζής 4, Καδηγιαννόπουλος, Μυλωνάς 4.