Τρίτη, 07 Νοεμβρίου 2017 10:52

Τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια ο ΑΟ Ερμούπολης

Τρία ματς τρεις νίκες για την Συριανή ομάδα του Α.Ο. Ερμούπολης η οποία κατάφερε και στις τρεις κατηγορίες που αγωνίστηκε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνος!

Την αρχή την έκαναν οι παίδες που αγωνίστηκαν την Παρασκευή στο νησί της Άνδρου απέναντι στην τοπική ομάδα. Οι νεαροί αθλητές από την Σύρο, πήραν διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο και κατάφεραν με την εξέλιξη του αγώνα να την διευρύνουν.

Το Σάββατο το ¨μενού¨ είχε δύο αγώνες, την αρχή την έκαναν οι κορασίδες που αντιμετώπισαν την άλλη τοπική ομάδα του νησιού τον Άρη Σύρου. Από το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή έδειξαν πως θα έχουν το πάνω χέρι στον αγώνα και κέρδισαν τελικά εύκολα με σκορ 18-69.

Στον τελευταίο αγώνα που έδωσε η ομάδα του Α.Ο. Ερμούπολης γι αυτό το Σαββατοκύριακο αντιμετώπισε στο κλειστό γήπεδο ΑΚΔΕ την ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος των ανδρών.

Το παιχνίδι είχε όλα τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν ένα ματς ντέρμπι στα πρώτα δύο δεκάλεπτα. Το πάθος ξεχώριζε σε όλες τις ενέργειες των παικτών. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου η ομάδα  του Ανδρέα Μαύρου προηγούταν με 29-27. Στην επανάληψη η ομάδα της Σύρου μπήκε πιο συγκεντρωμένη και κατάφερε μέχρι το τελικό σφύριγμα των διαιτητών να πάρει την νίκη.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους αθλητές όλων των ομάδων που αγωνίστηκαν!

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (ΠΑΙΔΩΝ) 49-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ Α(7-16), Β(8-19), Γ(10-11), Δ(24-20).

Α.Ο.ΑΝΔΡΟΥ (ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ) ΖΟΓΚΝΑ Μ.7, ΜΠΕΛΛΟ Α.19, ΒΡΕΤΤΟΣ Τ., ΓΚΑΝΑΣ Κ.7(1), ΑΝΥΣΗΣ Α.2, ΛΑΜΑΙ Μ., ΜΑΝΔΑΡΑΚΑΣ Ι., ΡΟΥΤΣΙ Μ.2, ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ Β., ΚΑΛΟΓΙΕΡΙ Δ.9(2), ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Χ., ΣΟΥΣΟΥΔΗΣ Ι.3.

Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (ΜΑΥΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ) ΜΑΝΑΝΑΣ Χ.3, ΣΙΓΑΛΑΣ Κ.11(1), ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ Γ., ΣΑΜΨΩΝΙΔΗΣ Ν.12, ΛΟΥΒΑΡΗΣ Γ., ΒΕΛΟΥΔΟΣ Μ.2, ΖΟΥΜΠΕΡΗΣ Ε., ΤΟΜΑΗΣ Φ.21(3), ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ Σ.12, ΡΟΥΣΣΟΣ Π.5, ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΤΗΣ Σ.

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ (ΑΝΔΡΩΝ) 57-48

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ Α(14-15), Β(15-12), Γ(12-7), Δ(16-14).

Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (ΜΑΥΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ)ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Θ.1, ΤΑΚΟΣ Δ.,ΠΑΡΜΑΞΙΔΗΣ Ν.16(3), ΓΑΒΙΩΤΗΣ Η.7, ΤΖΩΡΤΖΗΣ Σ., ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ Λ.12, ΦΡΕΡΗΣ Ι.5, ΤΟΜΑΗΣ Φ., ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Σ., ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ Μ.10, ΑΛΗΦΡΑΓΚΗΣ Δ.6, ΓΑΔ Υ.

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ (ΣΚΟΡΔΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ) ΜΟΝΟΓΙΥΟΣ Α.8, ΚΩΣΤΑΝΤΑΡΑΣ Γ.4, ΣΩΧΟΣ Α., ΠΑΤΣΑΝΙ Σ., ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ Γ., ΞΕΝΑΡΙΟΣ Β., ΤΖΑΡΟΣ Α.5(1), ΜΠΑΛΛΑΣ Γ., ΤΣΙΛΗΣ Β.2, ΒΑΣΙΛΙΕΒ Π.15(2), ΚΕΦΗΣ Ι.4, ΜΠΕΛΛΗΣ Δ.10(1).

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ - Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) 18-69

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ Α(6-21), Β(0-20), Γ(1-11), Δ(11-17).

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ (ΤΣΙΟΠΑΝΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ) ΒΟΥΤΣΙΝΟΥ Μ., ΔΕΝΑΞΑ Α., ΒΑΣΑΛΟΥ Α.5, ΒΕΝΕΤΗ Χ., ΜΑΥΡΗ Χ.7, ΚΑΒΡΟΥΛΑΚΗ Γ.1, ΡΟΥΣΣΟΥ Α.,ΑΓΓΕΛΙΚΑ Μ.3, ΝΤΑΦΟΥ Κ.2.

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (ΜΑΥΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ) ΦΡΕΡΗ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ Φ.9(1), ΚΟΤΣΙΠΕΤΣΙΔΟΥ Μ.31(2), ΒΡΟΥΤΣΗ Σ., ΓΡΗΓΟΡΙΔΟΥ Ε.6, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ Ε.1, ΞΑΓΟΡΑΡΗ Ε.2, ΡΟΥΣΣΟΥ Φ.12, ΜΙΜΟΓΛΟΥ Ε., ΤΖΑΒΑΡΑ Λ., ΜΑΡΙΑΝΝΟΥ Μ., ΔΑΛΕΖΙΟΥ Α.4, ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ Ε.2.