Τρίτη, 07 Νοεμβρίου 2017 16:54

Οριακή νίκη για τους Παίδες του Πανναξιακού

Ένα πανέμορφο παιχνίδι για γερά νεύρα και σίγουρα όχι για καρδιακούς πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Νάξου, μεταξύ των ομάδων Παίδων του Πανναξιακού και του Πλοηγού Αντιπάρου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν οριακή νίκη με 41-39.

Ο Πλοηγός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ανέπτυξε μια διαφορά 9 πόντων, η οποία διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος του 3ου δεκαλέπτου.

Στην 4η περίοδο δεν κατάφερε να βρει τις λύσεις στην κλειστή άμυνα ζώνης και σε συνδυασμό με την ευστοχία από τη γραμμή των 6,75 των παικτών του Πανναξιακού έχασε το προβάδισμα για πρώτη φορά 2 λεπτά πριν τη λήξη, με το τελικό αποτέλεσμα να φέρνει τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν.

Πολύ καλή η διαιτησία του Θεοδοσιου

Παίδες Πανναξιακός ΑΟΝ – Πλοηγός Αντιπάρου 41-39

Δεκάλεπτα: 7-16, 14-11, 5-7, 15-5

ΑΟΝ Πανναξιακος : Μανδηλαρας Μ. 8, Κορακιτης Σ. 2, Λιανοπουλος Ε. 10(3), Μαυροματης Ι. 4, Σιδερης Κ., Τομπας Δ.,3 (1), Βαλλετας Ι. 3(1), Μανδηλαρας Γ. 11(1), Βομβας Δ., Φλεριανος Σ.

Πλοηγός Αντιπάρου : Μαρινάτος Δ. , Φαρούπος Α. 8 (2), Κεμεντζοπουλος Ι., Παλαιολόγος Θ. 1, Φαρούπος Χ. 4, Καστανιάς Α, Χιούσα Ν. , Καλάργυρος Μ. 1, Σκιαδάς Χ. , Τριαντάφυλλος Η. 17(2), Κοκάι Α. , Παλαιολόγος Α. 8.

Με στοιχεία από τη σελίδα Πλοηγός Αντιπάρου

*Λόγω του περιορισμού που έχει επιβάλει η ΕΣΚ Κυκλάδων ο αγώνας δεν ήταν δυνατόν να μεταδοθεί σε ζωντανή μετάδοση και να φωτογραφηθεί από το sportcyclades.gr

Βίντεο από κινητό που αναρτήθηκε στη σελίδα του Πανναξιακού, όπως και η φωτογραφία του άρθρου.