Κυριακή, 18 Φεβρουαρίου 2018 00:38

Πήραν το ροζ φύλλο αγώνα στη Σύρο οι Παίδες του ΓΣ Μυκόνου

Σε παιχνίδι του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων που διεξήχθη στο κλειστό της Σύρου, το απόγευμα της Παρασκευής, ο Άρης Σύρου γνώρισε την ήττα 69-55 από τον τυπικά γηπεδούχο ΓΣ Μυκόνου.

Οι παίδες της Συριανής ομάδας δεν μπόρεσαν να πανηγυρίσουν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη (είχαν επικρατήσει του ΑΟ Μυκόνου την περασμένη εβδομάδα).

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με τον ΓΣ Μυκόνου να έχει ένα μικρό προβάδισμα.

Στην επανάληψη όμως, οι τυπικά γηπεδούχοι ανέβασαν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο, την οποία και κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι το τέλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-10, 15-11, 19-13, 20-21

ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ: Γκιόκα 19, Καβαθάς, Στύλλα 8, Ζίντρο, Δαλέζιος, Μαραγκός 10, Παττίλης 1, Αναστασίνης 4, Κώτσης 27, Λαμπρόπουλος, Σφυρής

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Κοπανιτσάνος 3, Παλαιολόγος, Τρούλλος, Τομαής, Κολσούζογλου 15, Μόρκος 10, Βαμβακούσης Κ. 6, Καρυστινός, Βαμβακούσης Α. 14, Λαζαρίνος 7, Χατζηγεωργίου