Κυριακή, 02 Δεκεμβρίου 2018 00:08

Άνετες και ωραίες οι γυναίκες της ΑΕ Σαντορίνης, 61-36 τον Πανναξιακό [pics]

Ευρεία νίκη με σκορ 61-36 επί του Πανναξιακού στο κλειστό γυμναστήριο “ΔΑΠΠΟΣ” για το γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων πήρε η ΑΕ Σαντορίνης το βράδυ του Σαββάτου 1 Δεκεμβρίου.

Η θηραϊκή ομάδα μετά το πρώτο δεκάλεπτο πήρε τον έλεγχο και δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο του αγώνα. Οι αθλήτριες του Παναγιώτη Χατζηαυγουστίδη είχαν την απόλυτη υπεροχή στο ματς και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην τρίτη τους νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα.

Από την άλλη πλευρά, οι Ναξιώτισες στην παρθενική τους εμφάνιση στο πρωτάθλημα έφεραν αντίσταση μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς στη συνέχεια οι οικοδέσποινες ανέβασαν στροφές. Να σημειωθεί πως από την ομάδα του Τάσου Βάβουλα, απουσίαζαν πέντε αθλήτριες. Οι Μελανίτη, Μαύρου, Μάκαρη για επαγγελματικές υποχρεώσεις και οι Βερυκκόκου, Καλυψώ Βάβουλα λόγω υποχρεώσεων με τα μαθήματά τους.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδημητρόπουλος, Γαβαλάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 34-17 (ημίχρονο), 47-27, 61-36

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Παν. Χατζηαυγουστίδης): Βαρβαρήγου, Τσολακίδου 4, Τρούνι, Φουστέρη Δ. 1, Τσούπα 21, Παπαϊωάννου 14, Σελάμι 1, Γούσια 5, Δελιάλη 9, Ξαγοράρη 2, Χατζηαυγουστίδη 2, Νανά 2.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ (Τ. Βάβουλας): Βάβουλα Αικ. 2, Κρητικού, Ανεβλαβή 2, Κατσούλη 12, Μυλωνά 6, Πρεβόλη 2, Δέτση 9, Κεραμιώτη 3.