Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου 2020 22:47

Και το 2020 συνέχισαν το αήττητο σερί τους οι παίδες του ΑΠΑΣ, εύκολα τον ΠΑΟΝ

Συνεχίζοντας το αήττητο σερί του, ο ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια”, με το …φως του του 2020, πρόσθεσε την έκτη νίκη του στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων το απόγευμα της Τετάρτης 22 Ιανουαρίου.

Η ομάδα της ορεινής Νάξου επικράτησε με σκορ 83-35 του Πανναξιακού ΑΟΝ στο “Δημήτριος Περιστεράκης” και βρίσκεται στην 3η θέση του Β’ ομίλου με 12 βαθμούς.

Όπως φανερώνει και το τελικό σκορ, οι νεαροί αθλητές του Παναγιώτη Αθανασιάδη ήταν το απόλυτο αφεντικό της αναμέτρησης κι έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Οι τυπικά γηπεδούχοι επέβαλαν από την αρχή της αναμέτρησης τον ρυθμό τους και πήραν διψήφια διαφορά πόντων από το πρώτος κιόλας δεκάλεπτο.

Στα θετικά για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι γνώρισαν την όγδοη ήττα τους την φετινή αγωνιστική περίοδο, η καλή τους παρουσία στην τρίτη περίοδο, στην οποία έδειξαν πως μπορούν περισσότερα στο άμεσο μέλλον.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρωτάς, Πασχάλη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-8, 43-14 (ημίχρονο), 60-29, 83-35.

ΑΠΑΣ “ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ” (Παν. Αθανασιάδης): Κούρτης 4, Λιανόπουλος 6 (2), Παπανικολάου 18, Τριαντάφυλλος 10, Δεγαΐτας, Σεϊντίνι 24, Δόκλης 12, Γιόργκα 2, Τελόπουλος 1, Χιλάι 6, Φραγκίσκος.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ (Αθ. Βλάχος): Δέτσης 5 (1), Καρούσης, Τσελέντης 11, Μαυρομάτης 7, Σαράντος 5, Κάρλοβιτς Αθ. 5 (1), Μητσέας, Τσόπελας, Χατζηεργάτης 2, Κάρλοβιτς Ευαγ., Τόμπας.