Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 07:12

Άνετη νίκη για τις κορασίδες της ΑΕ Σαντορίνης, επί του Πανναξιακού ΑΟΝ

Στην πρώτη θέση του Β’ ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων των κορασίδων αναρριχήθηκε η ΑΕ Σαντορίνης.

Η θηραϊκή ομάδα επικράτησε το απόγευμα του Σαββάτου 25 Ιανουαρίου στο “ΔΑΠΠΟΣ” του Πανναξιακού ΑΟΝ με σκορ 49-38 πετυχαίνοντας την τρίτη της νίκη τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Όπως φανερώνει και το τελικό αποτέλεσμα, οι νεαρές αθλήτριες του Άρη Αντιμισάρη είχαν το πάνω χέρι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης κι έφτασαν άνετα στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενες του Παναγιώτη Χατζηαυγουστίδη ήταν να μαζέψουν την διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο με το υπέρ τους επιμέρους σκορ 6-14.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδημητρόπουλος, Ρώτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-8, 34-13 (ημίχρονο), 43-24, 49-38.

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Αρ. Αντιμισάρης): Ντίνε, Παντζιαρίδη 12, Δελαμάνη, Τσολακίδου 13, Βαρβαρήγου 2, Κεβάνη 2, Σταθάκη, Σελάμι 6, Αργυρού 1, Τσαβδαρίδη 13, Μάρκου, Συρίγου.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ (Παν. Χατζηαυγουστίδης): Κρητικού, Βάβουλα Α. 14 (2), Βάβουλα Κ. 8, Φαλαγκάρα, Δέτση 10 (1), Ανεβλαβή 6.