Δευτέρα, 20 Ιουλίου 2020 00:47

Σήκωσαν το ''Dappos Basketball League'' οι Λύκοι

Μετά από 2 χρονιές κυριαρχίας του Πήγασου οι Λύκοι κέρδισαν στον χθεσινό τελικό του DAPPOS Basketball League τους ''αεροπόρους'' με 51-70 και πλέον είναι αυτοί που «στρογγυλοκάθονται» στον θρόνο του πρωταθλητή του τοπικού πρωταθλήματος μπάσκετ της Σαντορίνης.

Ανταπόκριση: Αντώνης Κοραής

Οι Λύκοι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού, με το ημίχρονο να λήγει 27-35. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι νικητές είχαν την απαιτούμενη φρεσκάδα και κατάφεραν να ανοίξουν την διαφορά και τελικά να φτάνουν στη νίκη που τους έδωσε τον τίτλο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλα τα πρωτόκολλα ασφαλείας τηρήθηκαν στο ακέραιο.

Διαιτητές: Ισιγώνης Παναγιώτης, Κιουλάφας Μάριος, Παπαδημητρόπουλος Κωνσταντίνος

Δεκάλεπτα: 11-17, 16-18, 15-18, 9-17

Πήγασος: Μιχαλέλης, Καμπουράκης, Κατηκαρίδης, Κελίδης, Παγανιάς, Βρύσης, Ραπανάκης, Κοιλιακούδης, Σαμοθρακίτης, Καραντάνης, Μαυράκης, Χαϊτάς.

Λύκοι: Μητσέας, Αντωνόπουλος, Κιμιγκλέλης, Τσακριος, Δεββες, Καφουρος, Παντζιαρίδης, Αποστόλου