Σάββατο, 25 Φεβρουαρίου 2012 19:48

Μπάσκετ: ΑΟ Μυκόνου – Περιστεριώνας 1-1

korasides peristeriwnas-ao mykonoy 2011 1

Δύο αναμετρήσεις μπάσκετ διεξήχθησαν σήμερα στο Γήπεδο Μπάσκετ της Τήνου μεταξύ του ΑΟ Μυκόνου και του Περιστεριώνα. Ο 1ος ήταν για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου των παίδων και ο 2ος για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου κορασίδων.

Παίδων: ΑΟ Μυκόνου – Περιστεριώνας 43 -28

William Hill Sports

Νικηφόρο ήταν για τους παίδες του ΑΟ Μυκόνου ο αγώνας μπάσκετ παίδων του 1ου ομίλου με αντίπαλο τον Περιστεριώνα το Δ.Γ. Τήνου.

Η ομάδα της Μυκόνου δυσκολεύτηκε στις αρχές του παιχνιδιού αφού το 1ο δεκάλεπτο έληξε με 8-9 υπέρ του Περιστεριώνα. Όμως το ημίχρονο έληξε με 22-15 υπέρ του ΑΟ Μυκόνου. Στο 2ο ημίχρονο οι Μυκονιάτες πήραν κι άλλη διαφορά και κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 35-20. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Περιστεριώνας ισορρόπησε το ματς (8-8) Τελικό αποτέλεσμα 43-28

Κορασίδες: ΑΟ Μυκόνου – Περιστεριώνας 31-51

Την κατάκτηση της νίκης με 20 πόντους διαφορά πήραν οι κορασίδες του Περιστεριώνα επί του ΑΟ Μυκόνου στο Δ.Γ. Τήνου για τον 1ο όμιλο.

Η ομάδα της Τήνου με ένα εκπληκτικό 1ο ημίχρονο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα αφού έληξε με 9-31. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μυκονιάτικες ισορρόπησαν το παιχνίδι βάζοντας 22 πόντους έναντι 21 των αντιπάλων τους.

Τελικό αποτέλεσμα 31-51

Τα δεκάλεπτα του παιχνιδιού

3-13

6-18

12-11

10-9

Έπειτα και από αυτή τη νίκη τους οι τηνιακές έχουν 6 βαθμούς σε 4 ματς με 2 νίκες και 2 ήττες και βρίσκονται στην 2η θέση της βαθμολογίας ενώ η ομάδα του ΑΟ Μυκόνου είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 2 ήττες σε 2 ματς που έχει δώσει.