Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 20:01

Ιστορική πρώτη με ανατροπή των παίδων του Πανναξιακού ΑΟΚ, επικράτησαν επί του Πλοηγού Αντιπάρου

Ιστορία έγραψε ο Πανναξιακός ΑΟΚ… Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι στο πρωτάθλημα παίδων για τον Β’ όμιλο της ΕΣΚ Κυκλάδων το νεοσύστατο τμήμα κατάφερε να επικρατήσει του Πλοηγού Αντιπάρου με σκορ 46-40 το μεσημέρι του Σαββάτου 10 Οκτωβρίου και μάλιστα αυτή η νίκη ήρθε με ανατροπή.

Παρότι οι γηπεδούχοι ήταν πίσω στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, στην τελευταία περίοδο με δύο τρίποντα, από ένα του Δέτση και του Μητσέα ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και με επιμέρους σκορ 16-5 πήραν το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα για τη φετινή σεζόν στο ντεμπούτο του Γιάννη Καραγκιολίδη στον πάγκο των “κυανόλευκων”.

Από την άλλη πλευρά, οι Αντιπαριώτες αν και μετέβησαν στο νησί της Αριάδνης με μόλις επτά παίκτες, οι νεαροί αθλητές του Βασίλη Φαρούπου κατάφεραν να κρατήσουν τα ηνία του ματς μέχρι την τελευταία περίοδο, αλλά στο τέλος τους βγήκε η κούραση.