Τετάρτη, 14 Οκτωβρίου 2020 21:51

Σφυρίζει στην Καλλιθέα ο Μαρουδιάς (Οι διαιτητές της Β', της Γ' Εθνικής & της Α2 Γυναικών)

Έπειτα από μία αγωνιστική σεζόν που διεκόπη άδοξα λόγω της πανδημίας του κορονοϊού ο Μάκης Μαρουδιάς επιστρέφει σε αγώνα εθνικής κατηγορίας για να σφυρίξει.

Ο Συριανός ρέφερι που ανήκει στον Σύνδεσμο Ερασιτεχνών Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων κληρώθηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του 2ου ομίλου του Νότου της Γ’ εθνικής στο κλειστό του Έσπερου ανάμεσα στον Ίκαρο Καλλιθέας και την Έξω Παναγίτσα. Ο Μαρουδιάς θα είναι ο πρώτος διαιτητής στην αναμέτρηση αυτή που θα ξεκινήσει στις 5:00 μ.μ., ενώ δεύτερος θα είναι η Μαρία Τσίγκου που ανήκει στον Σύνδεσμο Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Κρήτης.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 1ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου του Νότου της Γ’ εθνικής κατηγορίας ανδρών που συμμετέχει και ο περυσινός πρωταθλητής Κυκλάδων, ο ΑΟ Μυκόνου και του 2ου ομίλου της Α2 Γυναικών που συμμετέχει η πρωταθλήτρια Κυκλάδων, η ΑΕ Σαντορίνης, καθώς και της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ εθνικής που συμμετέχει ο ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” είναι:

1ος Όμιλος

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Ν. Πεντέλης 13.30 Πεντέλη-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης-Κατσαπράκακης (Φαλούκας)

Κάτω Αχαγιάς 17.00 Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου Κοντίλης-Λιότσιος-Ασημακάκη (Κοκορδάτος)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Τσιμπούρης-Λαμπίρης-Κανελλόπουλος (Πετρόπουλος)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τριγλίας-Έσπερος Καραβίτης-Ορφανός Εμ.-Παπαδόπουλος Χ. (Τεφτίκης)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Τσάτσης-Ζιώγας-Βελέντζας (Παπαγιαννόπουλος)

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Ιωνικός ΝΦ Πλιάκας-Φασόλης-Κούλης Κ. (Αλετράς)

Δ. Βικέλας 13.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Νέο Ληξούριο Φάκαρος-Χριστινάκης-Αγγελής (Γολεγού)

3ος Όμιλος

Σάββατο 17 Οκτωβρίου

Ερμιόνης 20.00 ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω Γιαννακόπουλος Φ.-Πετράκης Γ. (Πετρόπουλος)

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Μυκόνου 14.30 ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης Μαυρέλης-Καρακωνσταντόπουλος

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων Μπακετέα-Βαλούρδος (Σταματόπουλος)

Α Μοσχάτου 12.30 ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου Καρανικόλα Ελ.-Ξυλάς (Άκελ)

Γαλανόπουλος 17.00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου Χουγιάζος-Πλατέλα (Μαυραντζάς)

Βυζαντινό Αθλ. Κέντρο 17.00 ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι Μπιτέρνας-Κηπώσης (Παππάς)

2ος Όμιλος

Μ. Λιούγκας 13.00 Τερψιθέα-Σαντορίνη Αντωνίου-Τσαταλλιού (Ζερβούδης)

Υμηττού 18.00 Αμύντας-Πρωτέας Βούλας Παπαγεωργίου-Καλαρέμας (Μπουρνάς)

Μελισσίων 14.15 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου Ανδρεόπουλος-Γαραντζιώτης (Ζερδεβάς)

Αγ. Κήρυκου 11.00 Ίκαρος Ικαρίας-Αγ. Παρασκευή Δημουλάς-Κουλουμπαρίτσης

Ρεπό: Αθηναϊκός

Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ

LIFT.TEK

BETARADES 300X250

Σχολιάστε το άρθρο

© 2004 - 2021 All Rights Reserved. | Φιλοξενία & Κατασκευή HostPlus LTD

hostplus 35

0
Shares