Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2020 18:00

“Καθάρισαν” από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίδες της ΑΕ Σαντορίνης επί του Πανναξιακού ΑΟΚ

Αποφασισμένοι να τελειώσουν με την υπόθεση νίκη όσο το δυνατόν γρηγορότερα μπήκαν στο παρκέ του “ΔΑΠΠΟΣ” οι αθλητές της ΑΕ Σαντορίνης το πρωί της Κυριακής 25 Οκτωβρίου. Αυτό και έκανε η θηραϊκή ομάδα του Χάρη Πεταλωτή, που χάρη σε ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο (32-5) δεν συνάντησε καμία αντίσταση από τον Πανναξιακό ΑΟΚ κι έκανε το “τρία στα τρία” στο φετινό πρωτάθλημα των παίδων του Β’ ομίλου της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Οι γηπεδούχοι με δεδομένη την μεγάλη διαφορά που εξασφάλισαν από την πρώτη κιόλας περίοδο δεν απειλήθηκαν ποτέ από τους Ναξιώτες του Γιάννη Καραγκιολίδη, που ταξίδεψαν στο νησί του ηφαιστείου με οκτώ παίκτες… Όπως ήταν φυσικό έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνος με τον αγώνα να μην αντέχει σε κριτική και τους φιλοξενούμενους να γνωρίζουν την πρώτη τους ήττα τη φετινή σεζόν μετά τη νίκη (46-40) της πρεμιέρας επί του Πλοηγού Αντιπάρου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβαλάς, Πασχάλη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32-5, 53-12 (ημίχρονο), 71-28, 86-44.

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Χαρ. Πεταλωτής): Τζέλος 5 (1), Γρηγοριάδης 29, Φύτρος Ι., Διαμαντής 14, Στρίμπας 5, Φωκιανός 2, Μαλολλάρι 14, Μουρατίδης 5 (1), Χάλαρης 4, Γκιοπαλάι 8, Φύτρος Ε., Λατίφι.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΚ (Ιωαν. Καραγκιολίδης): Δέτσης 13, Βασιλάκης, Καρούσης, Μητσέας 12, Κάρλοβιτς Ε. 4, Κάρλοβιτς Α. 3, Σαράντος 10, Τσόπελας 2.