Πέμπτη, 19 Αυγούστου 2021 22:23

Μεγάλη νίκη για τους έφηβους του ΑΠΑΣ Νάξου και ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι έφηβοι του ΑΠΑΣ Νάξου στη σημερινή 2η αγωνιστική του Γ΄ ομίλου του πανελλήνιου πρωταθλήματος των εφήβων απέναντι στον Α.Ο.Κ. Χανιά με 45-40.

Το ματς ήταν ντέρμπι και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 27-26, ενώ στη συνέχεια “έσφιξαν” κι άλλο οι άμυνες, με το επιμέρους σκορ του β’ ημιχρόνου να είναι 18-14 για την ομάδα της Νάξου.

Με αυτή τη νίκη ο ΑΠΑΣ Νάξου δημιούργησαν νέα δεδομένα στο γ’ όμιλο της προκριματικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος των εφήβων, όπου με νίκη απέναντι στην Ακαδημία Καλύμνου ελπίζει ακόμη και στην πρόκριση στην τελική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Για να συμβεί αυτό θα πρέπει η ομάδα της Νάξου να κερδίσει αύριο στις 14:00 την Κάλυμνο και στις 16:30 οι Ίωνες Χίου να «λυγίσουν» τον Α.Ο.Κ. Χανιά.