Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 22:41

Άνετη επικράτηση και απέναντι στο Δίκαιο για τον Α.Ο. Μυκόνου

Ακόμα μία άνετη επικράτηση για την ανδρική ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου καθώς αυτή τη φορά πήρε, εντός έδρας, το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στην ΑΕ Δικαίου Κω με σκορ 89 - 65.

Οι Μυκονιάτες είχαν σημαντικές απουσίες σε αυτό το ματς καθώς ο Τσάμης λόγο ενοχλήσεων που ένιωθε δεν αγωνίστηκε, ο Μακρής τραυματίστηκε στη προπόνησε ενώ για έλειπε και ο Βασίλης Καραμανλής.

Οι παίχτες όμως του κ. Μανωλιτσάκη μπήκαν αποφασισμένοι στον αγώνα και έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Δημήτρη Στάνκοβιτς κατάφεραν να κάνουν το 6 στα 6.

Ο Α.Ο. Μυκόνου βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο με διψήφια διαφορά πόντων (29 - 13) την οποία και αύξησε στη δεύτερη περίοδο, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 51 - 29.

Στο συν 20 διατήρησαν τη διαφορά οι γηπεδούχοι και στα τελευταία δύο δεκάλεπτα παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ με την ομάδα της Κω όμως να αντιδράει μειώνοντας τη διαφορά στο τέλος της αναμέτρησης.

Την ομάδα παρακολούθησε για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι ο Δήμαρχος Μυκόνου, Κωνσταντίνος Κουκάς, ο οποίος παρευρέθηκε στον συγκεκριμένο αγώνα για να στηρίξει την αγαπημένη ομάδα του νησιού.

ΑΟ Μυκόνου - ΑΕ Δικαίου 89-65