Κυριακή, 30 Ιανουαρίου 2022 13:50

Έκανε το 11-0 και συνεχίζει ο Α.Ο. Μυκόνου

Την 11η συνεχόμενη νίκη του κατάφερε να πάρει ο Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της Α.Ε. Ερμιονίδας με πρωταγωνιστές τους Άγγελος, Θεόδωρο Ονάσογλου και Πάρη Μάρτζο.

Ο αγώνα ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ όμως οι γηπεδούχοι μετά το πρώτο τρίλεπτο ανέβασε ρυθμούς και πήγε τη διαφορά στο συν 13 την πρώτη περίοδο 28 - 15.

Το 2ο δεκάλεπτο είχε τον ίδιο ρυθμό, όμως η ομάδα της Μυκόνου κατάφερε να αύξηση την διαφορά πάνω από του 20 (49 - 28).
Δεν άλλαξε κάτι στα τελευταία 2 δεκάλεπτα με τον κ. Μανωλιτσάκη να δίνει χρόνο συμμετοχή σε όλους τους παίχτες. Ο Α.Ο. Μυκόνου έφτασε την 11η συνεχόμενη νίκη με σκορ 85 - 65.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ. Δημουλάς και Αντωνέλου.

Δεκάλεπτα: 28 - 15, 49 - 28 ημ. 72 - 44, 85 -65

Α.Ο. Μυκόνου (Μανωλιτσάκης): Τσάμης 16 (2), Τσιάρας 5 (1), Κατσαρέας 6, Μάρτζος 13 (3), Στάνκοβιτς 6, Πάππας 5, Καραμανλής, Ονάσογλου 16 (4), Λεβογιάννης, Σαχάς Ι. 7 (1), Μακρής 10

ΑΕ Ερμιονίδας (Καλλιτζάκης): 4 Ευστρατίου 10 (1), 6 Χονδρόπουλος 15 (3), 7 Μπινιάρης 10, 9 Πούλης 9 (1), 10 Μπουκουβάλας 2, 11 Ηλιάδης, 13 Κοντογιάννης 2, 15 Πούλης, 16 Ζώτος 10 (3)