Κυριακή, 20 Φεβρουαρίου 2022 16:19

Πέρασε από το Χαλάνδρι ο Α.Ο. Μυκόνου και πήρε το 14ο... ροζ φύλλο αγώνα

Την 14η συνεχόμενη νίκη της κατάφερε να πάρει η Α.Ο. Μυκόνου, απέναντι στον ΑΟΚ Χαλάνδρι με σκορ 94 - 57 και συνεχίζει τη πορεία προς τη Β' Εθνική.

Ο ΑΟΚ Χαλάνδρι κατάφερε να δυσκολέψει του Μυκονιάτες μόνο τη πρώτη περίοδο όμως οι παίκτες του κ. Μανωλιτσάκη κατάφεραν να βρίσκουν τις απαραίτητες λύσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο με την τρομερή τους ευστοχία από τα 6,75 με 16 εύστοχα τρίποντα.

Οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να ξεφύγουν με +18 (36-54) στο ημίχρονο και να πάνε με τη διαφορά στα αποδυτήρια.
Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το 2ο ημίχρονο με τους νησιώτες να φτάνουν και στο συν 26 (42-68) και κλείδωσαν από νωρίς ακόμα ένα ροζ φύλλο -παραμένοντας έτσι στην κορυφή του γκρουπ ό,τι και αν γίνει αργότερα.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 36-54, 46-76, 57-94